Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,193 εγγεγραμμένα μέλη και 2,485,057 μηνύματα σε 79,293 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 386 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

MBS College

irenegate777

Μαθητής Γ' λυκείου

H irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H irenegate777 έγραψε: στις 16:38, 17-10-11:

Γνωρίζει κάποιος το κολλέγιο MBS COLLEGE που λειτουργεί στο Ηράκλειο Κρήτης; Είναι παράρτημα του βρετανικού πανεπιστημίου Nottingham Trent University.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν αναγνωρίζονται τα πτυχία από κράτος..

Κανείς;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 11-11-11 στις 14:38. Αιτία: merge
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

carigan

Νεοφερμένος

H carigan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H carigan έγραψε: στις 14:33, 11-11-11:

ναι αναγνωρίζονται όσον αφορά τα επαγγελματικά δικαιώματα..από τον Δεκέμβριο και μετά και τα ακαδημαϊκά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 11-11-11 στις 14:39. Αιτία: Δεν επιτρέπονται τα greeklish.
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Φοιτητής

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.

H Dogie έγραψε: στις 14:50, 14-07-12:

Και με τα ακαδημαϊκά δικαιώματα τι γίνεται;
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε: στις 21:19, 15-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από carigan
.από τον Δεκέμβριο και μετά και τα ακαδημαϊκά.

Αν η Ελλάδα από τον Δεκέμβριο και μετά έχει αναθεωρητική βουλή ώστε να αλλάξει το Σύνταγμα ναι θα αναγνωριστούν...Επείδη όμως η επόμενη αναθεωριτική Βουλή στην Ελλάδα θα είναι μετά το πέρας της συγκεκριμένης Κυβέρνησης (και σιγά που θα προχωρήσουν σε αναθεώρηση του Άθρου 16 ακόμα και να είναι αναθεωρητική η Βουλή) ...τότε θα έλεγα κράτα μικρό καλάθι.

Δε ξέρω τι ''φούμαρα'' σας πουλάνε τα κολέγια στην Ελλάδα.Μόνο τα επαγγελματικά δικαιώματα αναγνωρίζονται και αυτά σε κάποιες περιπτώσεις όπως πχ Ψυχολογία είναι τρέχα γύρευε..λεφτά να έχεις και χρόνια να σπαταλάς...
1
Παράθεση

Αλκίμαχος

Καθηγητής

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O Αλκίμαχος Παν μέτρον άνθρωπος έγραψε: στις 16:38, 16-07-12:

ναι αναγνωρίζονται όσον αφορά τα επαγγελματικά δικαιώματα..από τον Δεκέμβριο και μετά και τα ακαδημαϊκά.
Δεν νομίζω. Έχω φίλο που πήγε σε τέτοιο κολλέγιο (λογικά αν αναγνωριστεί κάτι θα γίνει για όλα) και από τότε που γράφτηκε ακούει το ίδιο και το ίδιο για αναγνώρηση και τέτοια με μετάθεση από μήνα σε μήνα κλπ κλπ. Αυτό που ξέρω είναι ότι σπανίως αναγνωρίζονται μόνο τα επαγγελματικά δικαιώματα στην χώρα στην οποία υποτίθεται ότι βρίσκεται το πανεπιστήμιο που εγκρίνει το πρόγραμμα σπουδών του κολλεγίου. Δηλαδή στην Ελλάδα δεν έχεις επαγγελματικά δικαιώματα αλλά μόνο στην Αγγλία πχ αν το πανεπιστήμιο που εγκρίνει το πρόγραμμα βρίσκεται στο Η.Β. και αυτό παίζεται όμως. Για ακαδημαϊκά δικαιώματα ούτε λόγος. Στην Ελλάδα από ότι ξέρω αναγνωρίζονται τα πτυχία των κολλεγίων αλλά με σπουδές στο εξωτερικό και όχι με σπουδές στο εσωτερικό δλδ δεν αναγνωρίζεται η μετάθεση γνώσης σε "παράρτημα" και αν δεν κάνω λάθος αυτό ισχύει και για την υπόλοιπη Ευρώπη. Όπως αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω, λεφτά να έχεις και χρόνο να χάνεσαι σε διαδικασίες που δεν βγάζουν καμία άκρη.
Αν επιτρέπεται, για ποιους λόγους το σκέφτεσαι;
Παράθεση

apla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 74 μηνύματα.

O apla έγραψε: στις 21:12, 06-06-17:

Σκέφτομαι να κάνω μεταπτυχιακό, MBA (Master of Business Administration) στο MBS College of Crete στο Ηράκλειο.

Συνεργάζεται με το Staffordshire University που είναι αγγλικό κρατικό πανεπιστήμιο και το μεταπτυχιακό το παίρνεις από εκεί.

Έχει κανείς κάποια εμπειρία, γνώμη, ακούσει κάτι κλπ για το πρόγραμμα αυτό (MBA) (στο κολλέγιο αυτό) ή το College of Crete γενικότερα;

Ευχαριστώ!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Aegean Omiros College & Metropolitan College - Από elpapαki
      Το θέμα έχει λάβει 56 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-08-18 στις 21:36.
    • New York College - Από Eraki
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-17 στις 17:00.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα