Επαγγελματική αποκατάσταση Χημικών

Mitsos747

Νεοφερμένος

Ο Mitsos747 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα
Ειμαι γ λυκείου δίνω πανελληνιες φέτος και στοχεύω σε κάποιο τμήμα χημείας γιατί τη λατρεύω αυτη την επιστήμη. Ειδα τα πολλα προηγούμενα threads σχετικά με τις σχολές χημείας αλλα με μπέρδεψαν οι τοσες διαφορετικές απαντήσεις που δώσατε... Αλλος υποστήριζε αθηνα αλλος Κρήτη αλλος Γιάννενα αλλος Θεσσαλονίκη
Εγω τι θέλω απο εσας
Πρώτον να μου πειτε ποιο τμήμα χημείας είναι αντικειμενικά καλο σχετικά με τους καθηγητές τα εργαστήρια και την προσρόφηση στην αγορά εργασίας.
Και δεύτερον
Στην ελλαδα του 21ου αιώνα που προσλαμβάνονται οι χημικοί; Έχουν καθόλου μέλλον στη χώρα μας; Η το εξωτερικό ειναι η μόνη λύση;
Ευχαριστώ ρε παιδια
Καταλαβαίνετε πρέπει ενόψει των εξετάσεων να εχω σαφείς σκέψεις στο μυαλό μου
Για να δουμε τι θα δουμε...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Μήτσο χωρίς καμία βιομηχανία τύπου Γερμανίας ή Αγγλίας, μην περιμένεις ιδεατά πράγματα. Στην Ελλάδα ζεις. ;) Μπορείς να δεις τριγύρω σου πόσο καλά πάμε σαν οικονομία και τι ωραία εργασιακή ευημερία έχουμε.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Νομίζω οτι θα πρέπει να κοιτάξεις και τα τμήματα χημικών μηχανικών .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.

Θεωρώ οτι ίσως σου προσφέρει κάποια παραπάνω εφόδια σε προπτυχιακό επίπεδο που είναι χρήσιμα για την αγορά εργασίας και για συναφείς δουλειές(π.χ. βασική ηλεκτρολογία,αυτοματισμοί,γνώση υπολογιστών και προγραμμάτων προσομοίωσης κτλπ.) . Τα δικαιώματα είναι κοινά σε κάθε περίπτωση .
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μήτσο σου έστειλα προσωπικό
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top