Την παλεύετε με την Κοινωνιολογία;

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Για μας της Θεωρητικης που υποφερουμε με αυτο το ακαταληπτο μαθημα. Εχει ειπωθει αν θα πεσουν τουλαχιστον βατα θεματα? Θεωρειτε πως χρειαζεται φροντιστηριο/βοηθημα το συγκεκριμενο μαθημα καθως μου φαινεται οτι οι ερωτησεις που θα μπουν θα ναι κυριως συνδυαστικες (ατελειωτων θεωριων)? Ευχαριστω πολυ
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Η δυσκολία έγκεται στο βιβλίο ή στην επιστήμη καθαυτή;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Για μας της Θεωρητικης που υποφερουμε με αυτο το ακαταληπτο μαθημα. Εχει ειπωθει αν θα πεσουν τουλαχιστον βατα θεματα? Θεωρειτε πως χρειαζεται φροντιστηριο/βοηθημα το συγκεκριμενο μαθημα καθως μου φαινεται οτι οι ερωτησεις που θα μπουν θα ναι κυριως συνδυαστικες (ατελειωτων θεωριων)? Ευχαριστω πολυ
Όλοι οι καθηγητές τόσο του φροντιστηρίου όσο και του σχολείου, θεωρούν ότι δεν θα πέσουν δύσκολα θέματα γιατί είναι πρώτη χρονιά που δίνουμε το συγκεκριμένο μάθημα (αν και βιβλίο είναι το πιο σωστό, γιατί και παλιότερα το έδιναν με άλλο βιβλίο). Δεν έχω κάποιο θέμα με την κοινωνιολογία. Για αυτό και σταμάτησα το φροντιστήριο γιατί προτιμούσα να το μάθω τέλεια με τον Ρυθμό μου και όχι με αυτού του φροντιστηρίου. Εάν θες βοήθεια σε αυτό το μάθημα και καθοδήγηση σου προτείνω ανεπιφύλακτα να πας φροντιστήριο ή να αγοράσεις βοήθημα.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Χρειάζεται αποστήθιση ωστόσο αν τα μάθεις απ εξω πας ξεκάθαρα για 20..απλά η ύλη πολύ μεγάλη ρε παιδιά
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Η δυσκολία έγκεται στο βιβλίο ή στην επιστήμη καθαυτή;


Στο βιβλιο, οχι βεβαια οτι και η επιστημη αυτη καθ'αυτη ειναι ευκολη

Όλοι οι καθηγητές τόσο του φροντιστηρίου όσο και του σχολείου, θεωρούν ότι δεν θα πέσουν δύσκολα θέματα γιατί είναι πρώτη χρονιά που δίνουμε το συγκεκριμένο μάθημα (αν και βιβλίο είναι το πιο σωστό, γιατί και παλιότερα το έδιναν με άλλο βιβλίο). Δεν έχω κάποιο θέμα με την κοινωνιολογία. Για αυτό και σταμάτησα το φροντιστήριο γιατί προτιμούσα να το μάθω τέλεια με τον Ρυθμό μου και όχι με αυτού του φροντιστηρίου. Εάν θες βοήθεια σε αυτό το μάθημα και καθοδήγηση σου προτείνω ανεπιφύλακτα να πας φροντιστήριο ή να αγοράσεις βοήθημα.


ναι απλα σε πολλα σημεια οι θεωριες ειναι δυσνοητες. Δεν ξερω, μου φαινεται και κακογραμμενο το βιβλιο. Ουτε στα πιο θεωρητικα αναλυτικα μαθηματα της νομικης δε δυσκολευομουν ετσι και μου κανει μια εντυπωση

Χρειάζεται αποστήθιση ωστόσο αν τα μάθεις απ εξω πας ξεκάθαρα για 20..απλά η ύλη πολύ μεγάλη ρε παιδιά


Με αποστηθιση ναι οκ κατι γινεται, αλλα ειναι τεραστια η υλη σε συνδυασμο με της ιστοριας επισης. Επιπλεον απο τη στιγμη που ειναι μαθημα με θεωρητικες και κριτικες αναλυσεις το 20 το θεωρω αδυνατο. Φοβαμαι οτι θα ειναι μια δευτερη Εκθεση και οτι θα κοβουν απο δικες τους υποκειμενικες βλακειες

Όλοι οι καθηγητές τόσο του φροντιστηρίου όσο και του σχολείου, θεωρούν ότι δεν θα πέσουν δύσκολα θέματα γιατί είναι πρώτη χρονιά που δίνουμε το συγκεκριμένο μάθημα (αν και βιβλίο είναι το πιο σωστό, γιατί και παλιότερα το έδιναν με άλλο βιβλίο). Δεν έχω κάποιο θέμα με την κοινωνιολογία. Για αυτό και σταμάτησα το φροντιστήριο γιατί προτιμούσα να το μάθω τέλεια με τον Ρυθμό μου και όχι με αυτού του φροντιστηρίου. Εάν θες βοήθεια σε αυτό το μάθημα και καθοδήγηση σου προτείνω ανεπιφύλακτα να πας φροντιστήριο ή να αγοράσεις βοήθημα.


Να σε ρωτησω μιας και σε βρηκα, απο το Φακελο Υλικου στα Αρχαια μαθαινουμε απεξω τις εισαγωγες που εχει καθε ομαδα θεματικων ενοτητων? Πχ σελ 11-13 'Η Φιλοσοφια και τα ερωτηματα της'.
 
Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Στο βιβλιο, οχι βεβαια οτι και η επιστημη αυτη καθ'αυτη ειναι ευκολη




ναι απλα σε πολλα σημεια οι θεωριες ειναι δυσνοητες. Δεν ξερω, μου φαινεται και κακογραμμενο το βιβλιο. Ουτε στα πιο θεωρητικα αναλυτικα μαθηματα της νομικης δε δυσκολευομουν ετσι και μου κανει μια εντυπωση




Με αποστηθιση ναι οκ κατι γινεται, αλλα ειναι τεραστια η υλη σε συνδυασμο με της ιστοριας επισης. Επιπλεον απο τη στιγμη που ειναι μαθημα με θεωρητικες και κριτικες αναλυσεις το 20 το θεωρω αδυνατο. Φοβαμαι οτι θα ειναι μια δευτερη Εκθεση και οτι θα κοβουν απο δικες τους υποκειμενικες βλακειες




Να σε ρωτησω μιας και σε βρηκα, απο το Φακελο Υλικου στα Αρχαια μαθαινουμε απεξω τις εισαγωγες που εχει καθε ομαδα θεματικων ενοτητων? Πχ σελ 11-13 'Η Φιλοσοφια και τα ερωτηματα της'.

Δεν θα μπορούν να κόψουν γιατί θα είναι μέσα από το βιβλίο οι απαντήσεις..Απλά μπορεί στην β ομάδα να βάλουν ερώτηση με συνδυασμό Απαντησης από 2 κεφάλαια
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δεν υπάρχει εκπαιδευτικός που να διδάσκει ή μαθητής που διαβάζει το συγκεκριμένο βιβλίο και δεν το βρίσκει δυσνόητο! Για αυτό ακούγεται ότι θα αλλάξει το βιβλίο του χρόνου ή του παραχρονου, και γιατί έχει μέσα δεδομένα που πρέπει να ξερουμε, που δεν αντικατοπτρίζουν την σημερινή κοινωνία σε μεγάλο βαθμό. Έχει διαφορά η Ελλάδα του 2000 με του 2020. Τις εισαγωγές που έχει στο φάκελο υλικού πρέπει να το ξέρεις, δεν θα μπει κλειστού τύπου ερώτησης αλλά έχουν πράγματα που μπορείς να τα αξιοποιήσεις σε ερωτήσεις που θα σου βάλουν. Ο,τι έχει μέσα το βιβλίο σου προτείνω να το μάθεις έτσι όπως είναι. Το υπουργείο έδωσε σχετικές οδηγίες που επισημαίνεται ότι πρέπει να αξιοποιήσεις στην απάντηση πληροφορίες του βιβλίου. Προφανώς και χρειάζονται τα σχόλια του ψεβ, ή του οποιοδήποτε αλλά πρέπει πρώτα να δει ο εξεταστής κάτι που πήρες από το βιβλίο και μετά να αξιοποιήσεις ότι ξέρεις από βοηθήματα κτλ.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Για μας της Θεωρητικης που υποφερουμε με αυτο το ακαταληπτο μαθημα. Εχει ειπωθει αν θα πεσουν τουλαχιστον βατα θεματα? Θεωρειτε πως χρειαζεται φροντιστηριο/βοηθημα το συγκεκριμενο μαθημα καθως μου φαινεται οτι οι ερωτησεις που θα μπουν θα ναι κυριως συνδυαστικες (ατελειωτων θεωριων)? Ευχαριστω πολυ

Hello,

Είδα ότι είμαστε στην ίδια φάση περίπου(τελείωσα φιλολογία Και ξαναδίνω) γι αυτό θα σου πω τι κάνω εγώ.
Πήγαινε αργά και σταθερά. Προσωπικά διαβάζω 3 σελίδες την ημέρα ,και προσπαθώ να τις κατανοώ κι να τις μαθαίνω τέλεια.
Κι προχωράω.
Τα πιο δύσκολα κεφάλαια είναι το 1,3,5.Όσο καλά τα καταλάβεις από την πρώτη κάθε φορά που θα τα ξαναβλέπεις θα καταλαβαίνεις κι περισσότερα.
Όσο για τα θέματα ,σίγουρα στη νομική θα αντιμετώπισες πολύ πιο δύσκολα.
Γενικά στην θεωρητική πέρα από το άγνωστο 2-3 χρονιές κι την ιστορία που κάποιες φορές ήταν δύσκολη στη διαχείριση χρόνου,οι απαιτήσεις είναι πάντα λογικές.
Δεν χρειάζεται περιττό άγχος. Το χεις!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Παιδιά όντως πολύ δύσκολο μάθημα! Εγώ φοβάμαι πως δεν θα ναι τόσο εύκολο το 20, οπως και στην ιστορία που εν τέλει κρίνονται οοοοολα απο την έκφραση σου και την δομή σου. Εχει καποιος καποιο βοήθημα καλο;;;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά όντως πολύ δύσκολο μάθημα! Εγώ φοβάμαι πως δεν θα ναι τόσο εύκολο το 20, οπως και στην ιστορία που εν τέλει κρίνονται οοοοολα απο την έκφραση σου και την δομή σου. Εχει καποιος καποιο βοήθημα καλο;;;
Λέγεται ότι είναι πιο εύκολο να γράψεις καλά στην κοινωνιολογία, γιατί οι ερωτήσεις θα είναι σε φάση πες μου μόνο από το βιβλίο, ενώ στην ιστορία έχεις τις πηγές που αν δεν κάνεις σύνθεση ούτως ή άλλως σου κόβουν μονάδες. Είναι θέμα να τα ξέρεις καρμπον. Για το βοήθημα που λες, σου προτείνω να πάρεις ένα κόκκινο από τις εκδόσεις μεταίχμιο, έχει όλη την ύλη, έχει διάφορες ασκήσεις, ερωτήσεις, κριτήρια. Εγώ έχω και ένα άλλο από ελληνοεκδοτικη αλλά τα πήρα κυρίως για το σωστό ή λάθος που έχουν.
 

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά η κοινωνιολογία είναι το αγαπημένο μου μάθημα, και αυτό που πάντα γράφω 90+/100. (Unpopular opinion βέβαια, γιατί όσους έχω ακούσει την μισούν.) Αν και το βιβλίο είναι κακογραμμένο, θεωρώ πολύ ενδιαφέροντα όσα γράφει και τα θέματα των κεφαλαίων. Και η ύλη είναι μικρότερη από αυτή της ιστορίας!! :)
 

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Είμαι Β λυκείου και κάνω προετοιμασία κοινωνιολογία.Είναι ωραίο μάθημα αλλά πιστεύω ότι είναι υπεραναλυτικό σε κάποια σημεία και κουράζει.Ο καθηγητής στο φροντιστήριο λέει πως το βιβλίο αυτό δεν είναι φτιαγμένο για να εξεταστεί στις πανελλήνιες για αυτό γίνεται ιδιαίτερα λεπτομερές
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά η κοινωνιολογία είναι το αγαπημένο μου μάθημα, και αυτό που πάντα γράφω 90+/100. (Unpopular opinion βέβαια, γιατί όσους έχω ακούσει την μισούν.) Αν και το βιβλίο είναι κακογραμμένο, θεωρώ πολύ ενδιαφέροντα όσα γράφει και τα θέματα των κεφαλαίων. Και η ύλη είναι μικρότερη από αυτή της ιστορίας!! :)
Και εγώ το ίδιο νιώθω με εσένα!!!!!!!:clapup: έχει πολύ ωραίες ενότητες, προφανώς και είναι κακογραμμένο,αλλά αν σκεφτούμε γενικά πόσα βιβλία στο λύκειο είναι καλογραμμένα; Ακούω και εγώ συνέχεια άτομα να παραπονιούνται για το συγκεκριμένο μάθημα. Μου αρέσουν πάρα πολύ οι τρεις τελευταίες ενότητες, αλλά και το κεφάλαιο με την εργασία πολύ ενδιαφέρον. Σου δίνει ιδέες για την έκθεση, γενικά δεν είναι τόσο άσχημο όσο το περιγράφουν... Και οι σελίδες αν αφαιρέσεις τις εικόνες και τα παραθέματα είναι δεν είναι 60 σελίδες.
 

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο νιώθω με εσένα!!!!!!!:clapup: έχει πολύ ωραίες ενότητες, προφανώς και είναι κακογραμμένο,αλλά αν σκεφτούμε γενικά πόσα βιβλία στο λύκειο είναι καλογραμμένα; Ακούω και εγώ συνέχεια άτομα να παραπονιούνται για το συγκεκριμένο μάθημα. Μου αρέσουν πάρα πολύ οι τρεις τελευταίες ενότητες, αλλά και το κεφάλαιο με την εργασία πολύ ενδιαφέρον. Σου δίνει ιδέες για την έκθεση, γενικά δεν είναι τόσο άσχημο όσο το περιγράφουν... Και οι σελίδες αν αφαιρέσεις τις εικόνες και τα παραθέματα είναι δεν είναι 60 σελίδες.


Τα περισσότερα βιβλία είναι κακογραμμένα ή πολύ παλιά, οπότε συμφωνώ σε αυτό. Ίσως η λογοτεχνία που κάναμε τα προηγούμενα χρόνια (δεν θα σχολιάσω καν το καινούργιο βιβλίο "εμείς και οι άλλοι") να ήταν καλύτερη γιατί όλα τα βιβλία ουσιαστικά είχαν κυρίως αποσπάσματα βιβλίων, νουβέλες, ποιήματα κλπ.
Όσον αφορά την κοινωνιολογία, ναι οι τελευταίες ενότητες ειδικά είναι οι πιο ενδιαφέρουσες. Εμένα και η πρώτη μου άρεσε, αλλά όλοι λένε ότι είναι η πιο δύσκολη για κάποιο λόγο. Εγώ θεωρώ την 7η πιο δύσκολη από τις άλλες, αλλά εξίσου ωραία. Οι σελίδες είναι γύρω στις 90 απ'όσο έχω ακούσει. Όπως και να'χει, λιγότερες από την ιστορία.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τα περισσότερα βιβλία είναι κακογραμμένα ή πολύ παλιά, οπότε συμφωνώ σε αυτό. Ίσως η λογοτεχνία που κάναμε τα προηγούμενα χρόνια (δεν θα σχολιάσω καν το καινούργιο βιβλίο "εμείς και οι άλλοι") να ήταν καλύτερη γιατί όλα τα βιβλία ουσιαστικά είχαν κυρίως αποσπάσματα βιβλίων, νουβέλες, ποιήματα κλπ.
Όσον αφορά την κοινωνιολογία, ναι οι τελευταίες ενότητες ειδικά είναι οι πιο ενδιαφέρουσες. Εμένα και η πρώτη μου άρεσε, αλλά όλοι λένε ότι είναι η πιο δύσκολη για κάποιο λόγο. Εγώ θεωρώ την 7η πιο δύσκολη από τις άλλες, αλλά εξίσου ωραία. Οι σελίδες είναι γύρω στις 90 απ'όσο έχω ακούσει. Όπως και να'χει, λιγότερες από την ιστορία.
Όταν λέω κακογραμενα προτιμώ να μην συμπεριλαμβάνω τα λογοτεχνικά γιατί όπως είπες, είναι αποσπάσματα κορυφαιων συγγραφέων. Ακόμα και τα καινούργια της έκθεσης, ενώ έχουν πολύ ωραία αποσπάσματα, στα τωρινά δεδομένα, λίγο με τις ασκήσεις και την θεωρία κάτι δεν έκατσε καλά... Μάλλον, επειδή έγινε βιαστικά η αλλαγή..
Η πρώτη ενότητα είναι τα βασικά της κοινωνιολογίας, αλλά την έχω διαβάσει τόσες φορές που πλέον ούτε δύσκολη ούτε εύκολη μου κάνει (γιατί στις αρχές με δυσκόλευε). Η ενότητα που δεν μου αρέσει καθόλου, και δεν μου κάθεται καλά στο διάβασμα είναι εκείνη με την εκπαίδευση.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Με τη κοινωνιολογία γλιτώσατε τα Λατινικά που είναι πιο δύσκολο και σύνθετο μάθημα.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Με τη κοινωνιολογία γλιτώσατε τα Λατινικά που είναι πιο δύσκολο και σύνθετο μάθημα.

Είχες δώσει λατινικά; Πάντως κυριαρχεί η άποψη γενικά, ότι τα λατινικά ήταν το 'σιγουρο' μάθημα, ότι μπορούσες να βασιστείς σε αυτό το μάθημα για να γράψεις πολύ καλά. Ενώ με την κοινωνιολογία είναι πιο θολό τοπίο, γιατί είναι πρώτη χρονιά. Εμένα με βόλεψε αυτή η αλλαγή, γιατί είμαι πολύ καλή στην αποστήθιση, και δεν ξέρω τι θα έκανα με τα λατινικά!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Με τη κοινωνιολογία γλιτώσατε τα Λατινικά που είναι πιο δύσκολο και σύνθετο μάθημα.

Συμφωνώ οτι τα Λατινικά ηταν απαίσιο μαθημα (για εκανα τουλάχιστον απο τα χειρότερα) αλλα αν καθόσουν να μαθεις οοοολα αυτα τα οποία επρεπε μπορούσες να γραψεις και 95-100. Ενω τωρα ειναι πιο δύσκολο .. βεβαια τωρα ειναι πολυ πιο ενδοαφερον μαθημα η κοινωνιολογία
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.
Είχες δώσει λατινικά; Πάντως κυριαρχεί η άποψη γενικά, ότι τα λατινικά ήταν το 'σιγουρο' μάθημα, ότι μπορούσες να βασιστείς σε αυτό το μάθημα για να γράψεις πολύ καλά. Ενώ με την κοινωνιολογία είναι πιο θολό τοπίο, γιατί είναι πρώτη χρονιά. Εμένα με βόλεψε αυτή η αλλαγή, γιατί είμαι πολύ καλή στην αποστήθιση, και δεν ξέρω τι θα έκανα με τα λατινικά!

Τα λατινικά ήταν θέμα αποστήθισης σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό, για αυτό το έλεγαν "εύκολο", οπότε αν όπως λες σε βολεύει καλύτερα η παπαγαλία μάλλον δεν είσαι τόσο τυχερή.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Είχες δώσει λατινικά; Πάντως κυριαρχεί η άποψη γενικά, ότι τα λατινικά ήταν το 'σιγουρο' μάθημα, ότι μπορούσες να βασιστείς σε αυτό το μάθημα για να γράψεις πολύ καλά. Ενώ με την κοινωνιολογία είναι πιο θολό τοπίο, γιατί είναι πρώτη χρονιά. Εμένα με βόλεψε αυτή η αλλαγή, γιατί είμαι πολύ καλή στην αποστήθιση, και δεν ξέρω τι θα έκανα με τα λατινικά!


Oxi έχω δώσει αρχαία στη Β Λυκείου που δίναμε πανελλαδικές τοτε. Τα μισούσα και τα Λατινικά θα τα μισούσα πιο πολύ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top