Εξωτερικό ή εσωτερικό για σπουδές;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Λοιπόν ξέρω ότι για να μπεις σε Πανεπιστήμιο θέλει ένα καλό απολυτήριο Λυκείου αλλά επειδή είμαι λίγο μέτρια δηλαδή 17-17 μισο με ρίχνουν τα θετικά???? Τέλος πάντων το είχα απορρίψει αλλά τώρα που βλέπω ότι στην τρίτη κάνουμε μόνο της κατεύθυνσης κει κάποια αλλά λέω μια χαρά ια τα πάω μπορεί κ 19 γτ είμαι καλή στα φιλολογικά όποτε εξωτερικό που δεν έχει κ ταλαιπωρία για πανελλήνιες ή εσωτερικό αυτό πθυ με προβληματίζει εινσι ότι έξω θέλει πολύ διάβασμα κ καθόλου νυχτερινή ζωή σε κάποιες χώρες βασικά πείτε κ εσείς αν ξέρετε κάτι παραπάνω αλλά σίγουρα όχι σαν εδώ κ δε ξέρω πείτε γενικά ότι ξέρετε κ συμβούλεψτε με
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν ξέρω ότι για να μπεις σε Πανεπιστήμιο θέλει ένα καλό απολυτήριο Λυκείου αλλά επειδή είμαι λίγο μέτρια δηλαδή 17-17 μισο με ρίχνουν τα θετικά???? Τέλος πάντων το είχα απορρίψει αλλά τώρα που βλέπω ότι στην τρίτη κάνουμε μόνο της κατεύθυνσης κει κάποια αλλά λέω μια χαρά ια τα πάω μπορεί κ 19 γτ είμαι καλή στα φιλολογικά όποτε εξωτερικό που δεν έχει κ ταλαιπωρία για πανελλήνιες ή εσωτερικό αυτό πθυ με προβληματίζει εινσι ότι έξω θέλει πολύ διάβασμα κ καθόλου νυχτερινή ζωή σε κάποιες χώρες βασικά πείτε κ εσείς αν ξέρετε κάτι παραπάνω αλλά σίγουρα όχι σαν εδώ κ δε ξέρω πείτε γενικά ότι ξέρετε κ συμβούλεψτε με


Σε ποιον κλάδο θες να σπουδάσεις; Σε ποια χώρα προτίθεσαι να πας; Ξέρεις τι είναι το IB; Αυτό που σε προβληματίζει είναι αν θα είσαι χαλαρή όπως στην ελληνική φοιτητική ζωή;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ψυχολογία θέλω , δεν έχω πρόβλημα η Ευρώπη η Αμερική απλα να ομιλείται η αγγλική Γιατι είναι η μόνη γλώσσα που ξέρω προς το παρόν και Ναι με προβληματίζει Γιατί θέλω να ζήσω τη φοιτητική ζωή κ Όχι να αφιερώθω τελείως στο διαβασμα
 

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Πιστεύω πως είναι καλύτερα να ψάξεις και να καταλήξεις σε ποια χώρα θες να πας, που είναι καλύτερα για τον κλάδο που σε ενδιαφέρει και να μην μένεις στο που είναι εύκολα και δύσκολα. Δεν νομίζω πως υπάρχει σχολή που βγαίνει χωρίς διάβασμα ή με λίγο. Προσωπικά,έχω τελειώσει στο Πάντειο και τώρα κάνω το μεταπτυχιακό μου στο εξωτερικό, για μένα απαιτητικά ήταν και τα δυο πανεπιστήμια, άλλου είδους απαιτήσεις είχαν αλλά κοινό παρανομαστή είχαν το διάβασμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top