Delf B1 Γαλλικών

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε τι ηλικια το πηρες; και με τη πρώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
16. Με την 1η. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και γω αυτο ευελπιστώ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ήμουν Α Λυκείου και δεν διάβασα και πολύ παρά μόνο στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ουτε εγω πολυ για σ1. Γενικα πιστευω οτι η βαση για να προχωρήσεις περαιτέρω ειναι το β2.Δηλαδή να φανταστεις οτι για το σ1 πήρα κυρίως επαναληψη το πρεπαντελφ β2 γτ το αντιστοιχο του σ1 δεν εχει νεο λεξιλόγιο..φυσικα ατ κειμενα είχαν αφθονο. Επίσης δεν υπάρχει πρεπαντελφ σ2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκη Χ

Νεοφερμένος

Η Νίκη Χ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Ανέλαβα ιδιαίτερο επιπέδου delf b1. Επειδή όμως είναι η πρώτη φορά που κάνω το b1 θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει για την ύλη της γραμματικής; Έχω πάρει τα βιβλία Prėpadelf b1 και την γραμματική του Ρομπολή. Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ανέλαβα ιδιαίτερο επιπέδου delf b1. Επειδή όμως είναι η πρώτη φορά που κάνω το b1 θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει για την ύλη της γραμματικής; Έχω πάρει τα βιβλία Prėpadelf b1 και την γραμματική του Ρομπολή. Ευχαριστώ πολύ!

Η γραμματικη του Ρομπολή ειναι παρα πολυ κατατοπιστικη.. Αφου πηρες και το prepadelf b1 (φανταστικο βιβλιο κατα την αποψη μου) θα σου συμβουλευα να παρεις και τη γραμματικη του prepadelf ..εκει ειναι ολη η υλη που χρειαζεσαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top