Εργασία στη Μ.Βρετανία

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Καλησπέρα!!

Θέλω να μάθω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να κάνω για να βρω δουλειά στην Αγγλία. Προς το παρόν σπουδάζω σε μια πόλη της Αγγλίας και κυρίως ενδιαφέρομαι για Μάιο που θα έχω τελειώσει με εξεταστική να βρω κάτι, έστω ίσως και σε άλλη πόλη.
Ουσιαστικά δηλαδή θέλω πρακτική και εμπειρία στο βιογραφικό μου - έχω κάνει κάποια πράγματα αλλά ξέρω ότι στην Αγγλία μετράει κατά κύριο λόγο τι προϋπηρεσία έχεις εκεί πέρα.

Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία; Από πότε πρέπει να ψάχνω, πώς κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
https://jooble.org/
Πάτα την Μ.Βρετανία στον παγκόσμιο χάρτη,βάλε πόλη και επάγγελμα και θα σου βγάλει αγγελίες.Η μητέρα μου από αυτή την ιστοσελίδα βρήκε δουλειά.:clapup:
και δες κι εδώ:https://www.digital-era.org/blog/?p=3214
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το έχω ξεσκονίσει αυτό το blog. :P
Σε ευχαριστώ έριξα ήδη μια ματιά, αλλά κατά κύριο λόγο οι αγγελίες αυτές είναι για καλές δουλειές όχι για πρακτική π.χ Θα τα κοιτάξω και πιο αναλυτικά όμως.
Απλά θέλω να δω και το πρακτικό κομμάτι. Π.χ λέμε τώρα να στέλνω βιογραφικά ακόμα σε άλλες πόλεις κατά τη διάρκεια του χειμώνα δεν θα ναι εύκολη η μετακίνηση για κάποια συνέντευξη (λέμε τώρα, σκέφτομαι μακριά για όλες τις εναλλακτικές).
Ή πχ να παίρνω τηλέφωνο και να ρωτάω αν ενδιαφέρονται να έχουν άτομο για πρακτική... τέτοια πράγματα. Και το πρακτικό κομμάτι δηλαδή.

Η μαμά σου σε ποιά πόλη είναι; Πώς το χειρίστηκε όταν βρήκε την αγγελία που της άρεσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Η μάμι μου?Εχμμμ...Δεν πήγε ιδιαίτερα μακριά.Μέχρι τη Θεσ/νίκη πήγε (μένουμε σε ένα χωριό 20 λεπτά με το αυτοκίνητο απ'το κέντρο.:P:P
(με το τζόμπλε μπορείς να βρεις δουλειά και στην Ελλάδα:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δύσκολη μέρα σήμερα, σχώρα με. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top