Ηλεκτρονική αίτηση για τις εστίες

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Από τις 10 Σεπτεμβρίου και για 25 μέρες θα μπορούν οι φοιτητές να υποβάλουν αιτήσεις ηλεκτρονικά για μια θέση στις Φοιτητικές Εστίες.Όπως ανακοινώθηκε από το ΕΙΝ περίπου 9 χιλιάδες φοιτητές διαμένουν στις Εστίες του ΕΙΝ και φέτος υπολογίζεται να εξυπηρετηθούν πάνω από 2.000 νέοι φοιτητές και σπουδαστές.Ειδικότερα το ανακοινωθέν του ΕΙΝ έχει ως εξής:

ΘΕΜΑ: Υποβολή αιτήσεων για τις θέσεις στις Εστίες ευθύνης του ΕΙΝ.




Η Διοίκηση του Εθνικού Ιδρύματος Νεότητας λαμβάνοντας υπόψη τις δύσκολες συνθήκες που περνούν πολλές ελληνικές οικογένειες στην παρούσα συγκυρία για την χώρα μας καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την διευκόλυνση μεγαλύτερου αριθμού φοιτητών και σπουδαστών στις Εστίες οι οποίες λειτουργούν με την ευθύνη της. Περίπου 9 χιλιάδες φοιτητές διαμένουν στις Εστίες του ΕΙΝ και φέτος υπολογίζεται να εξυπηρετηθούν πάνω από 2.000 νέοι φοιτητές και σπουδαστές.

Εδώ και 16 μήνες η παρούσα διοίκηση έχει ξεκινήσει μία προσπάθεια εκσυγχρονισμού και εξορθολισμού της λειτουργίας του Ιδρύματος με παράλληλο στόχο να βελτιωθεί το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών. Ταυτόχρονα για να ανταποκριθεί στις σύγχρονες απαιτήσεις της νέας γενιάς και των οικογενειών τους δημιούργησε νέες δομές ,όπως ο Σταθμός Συμβουλευτικής «Εστιάζω» στην Φοιτητική Εστία Πατησίων.



Προκειμένου να διασφαλισθεί ο αδιάβλητος τρόπος διάθεσης των κλινών η υποβολή των αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους για την εκπαιδευτική χρονιά που ξεκινά μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ ηλεκτρονικά από τις 10 Σεπτεμβρίου και για 25 μέρες.

Όλες οι σχετικές πληροφορίες και η φόρμα υποβολής αιτήσεων βρίσκονται στο site του Εθνικού Ιδρύματος Νεότητας www.ein.gr












μήπως γνωρίζετε κάτι παραπάνω?δεν αναφέρεται καμία πληροφορία για που θα στείλουμε τις αιτήσεις :(;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γιατί δεν έχει την φοιτητική εστία Λάρισας στο σιτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeOpartakias

Νεοφερμένος

Ο MikeOpartakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γιατι δεν εχει καμια σχεση φενετε το ΤΕΙ ή το πανεπιστιμιο σου με το ΕΙΝ το ΕΙΝ ειναι αλλο πραγμα λογικα κρατικη υπηρεσια χτες το ανακαληψα , και αποτι καταλαβα αν ειμαι σωστος αλλο η εστια του ΤΕΙ και αλλο η εστια του ΕΙΝ (διαφορετικα τηλεφονα ) , αρα γιαυτο μου ειπε ο προισταμενος της εστιας πως δεν ειναι ηλεκτρονικα . γιαυτο μην μπερδευεστε αν εχει εστια το ΤΕΙ-ΠΑΝ/ΜΙΟ σας μην το μπερδευετε με αυτο <<επειδη το ειπανε στην ΤV >> την εστια του ΕΙΝ .
βεβαια εχω μπερδευτει γιατι εγω που περιμενω απτην εστια του ΤΕΙ ηρακλειου (λογιστης) λεει οτι εχει αρχησει απτης 29/8 οι εγραφες για την εστια παρολου που δεν εχουν βγει τι δικαιολογιτικα θελει η σχολη ποσο μαλλον η εστια , εχει κατη σαν αποτελεσματα https://www.teicrete.gr/merimna/content/αποτελεσματα2011-2012.pdf
(για την εστια του τει παντα) ενω υπαρχει μερος που λεει για δικαιολογιτικα . αυτο που δεν μπορω να καταλαβω και ανγχωνομε ειναι Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα , θα πρωλαβω να γραφτω στην σχολη ? πως θα γινει δεν εχω καταλαβει καθολου .... Αν μπορει καποιος να εποικηνονηση μαζι μου θα ειμουνα πολυ ευγνομων . Και να ξερω αν αυτα που ειπα για ΕΙΝ και ΤΕΙ ειναι σωστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τις Φοιτητικές Εστίες


------------>https://esties.ein.gr/

Πηγη:https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=7173
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoremgeek

Νεοφερμένος

Η theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
https://homopanellinius.com/?p=752
Πήρε παράταση για φέτος η υποβολή αιτήσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top