Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα την βοηθεια σας σχετικα με την φοιτητικη ζωη στο ρεθυμνο. Σκεφτομαι να περασω εκει αλλα εχω καποιες μικρες αμφιβολιες... Μπορει καποιοσ που ειτε ζει εκει μονιμα ειτε ειναι φοιτητης να μου πει δυο τρια πραγματα για το μερος?:)

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν θα σου πω, γιατί δεν είμαι καν φοιτητής στο μέρος. Το μόνο που μπορώ να σου πω επειδή είσαι άντρας. Γυναίκες, πολλές γυναίκες. Πάρα πολλές γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aφού είναι οι φιλοσοσοφικές σχολές εκεί:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μια χαρά θα περάσεις. Μικρή, ζεστή όμορφη πόλη. Θα δεθείς γρήγορα με κόσμο. Θα'σαι κοντά σε Ηράκλειο και Χανιά που θεωρούνται μεγαλύτερα. Το καλοκαίρι θα ξεκινάς από τους πρώτους μπάνια. Θα έχεις τις άπειρες συμφοιτήτριες, όπως είπαν τα παιδιά. Ζωή και κότα. Α, και πιο φθηνή ζωή, ενοίκια κλπ από μια μεγαλούπολη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οσον αφορα την νυχτερινη ζωη? Εχει κανενα καλο club? Aαα εχω ακουσει οτι γενικοτερα η κρητη ερημωνει τον χειμωνα. Ισχυει κατι τετοιο και στο ρεθυμνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν ξέρω για Ρέθυμνο, πάντως το Ηράκλειο trust me έχει συνέχεια κόσμο. Η Κρήτη είναι μεγάλο νησί, σαφώς θα μειωθεί η κίνηση στο Ρέθυμνο, αλλά ερημιά δεν θα'ναι. Τόσοι φοιτητές σπουδάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:) Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να περασω κ εγω Ρεθυμνο.
-----------------------------------------
Εσυ τι σχολη πιανεις εκει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίνα13

Νεοφερμένος

Η Νίνα13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεία σας...μιας και το θέμα συζήτησης είναι η φοιτητική ζωή στο ρέθυμνο θα ήθελα και εγώ να θέσω ενα ερώτημα...είμαι απο ηράκλειο κρήτης και σκεφτομαι να σπουδάσω οικονομικά στη θεσσαλονίκη...όμως οι δικοί μου με συμβουλεύουν να πάω ρέθυμνο μιας και είναι πιο κοντά...θα ήθελα να μάθω πως είναι γενικότερα η φοιτητική ζώη στο ρέθυμνο και αν είναι καλή εκει η διασκέδαση έξω...μήπως θα είναι καλύτερα θεσσαλονίκη ή αθήνα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:) Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να περασω κ εγω Ρεθυμνο.
-----------------------------------------
Εσυ τι σχολη πιανεις εκει?:)

Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος στο τμημα ψυχολογιας. Τωρα αν ανεβουν πολυ οι βασεις με βλεπω στην φιλολογια...εσυ?

Εκτος απο την νυχτερινη ζωη, που εκανε λογο και η κοπελια πιο πανω, το πανεπιστημιο ειναι καλο?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίνα13

Νεοφερμένος

Η Νίνα13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι το πανεπιστήμιο στο ρέθυμνο είναι πάρα πολύ καλο με πολυ καλή υποδομή και εξέχοντες καθηγητές! ξενικά τα πανεπιστήμια στα ρέθυμνο είναι απ τα καλύτερα στην ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni Oooo

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά όμως αν δεν έχει κάποιος δικό του μεταφορικό μέσο τι κάνει:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Φοιτήτρια στο Ρέθυμνο και θες και μεταφορικό? Ποδαράκια κι αμα θέλεις εκδρομές ΚΤΕΛ και φίλοι σου(συνετοί άνθρωποι) με αυτοκίνητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για το Ρεθυμνο εγω εχω ακουσει τα καλυτερα παντως.Ειδικα αν εισαι αντρας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για το Ρεθυμνο εγω εχω ακουσει τα καλυτερα παντως.Ειδικα αν εισαι αντρας ;)

Ναι και εγω κατι τετοιο εχω ακουσει. Τωρα θα δουμε αν αληθευει:D!


Οσον αφορα το μεταφορικο μεσο αποτι εχω δει σε διαφορα forums απο παιδια που ειναι εκει για να πας απο το κεντρο στο πανεπ πρεπει να παρεις λεωφορειο το οποιο κοστιζει 0.6 λεπτα. Τωρα για αλλες αποστασεις υπαρχει και το πεζοδρομιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος στο τμημα ψυχολογιας. Τωρα αν ανεβουν πολυ οι βασεις με βλεπω στην φιλολογια...εσυ?






Κι γω Ρεθυμνο με το καλο(φιλολογια)!!!! Μιση ωριτσα ειναι τα Χανια και εκει-δοξα το Θεο- εχει πολλους αντρες!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ωραία θα μας επισκέπτεστε θα σας επισκεπτόμαστε,έ όντως κάτι θα γίνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Aφού είναι οι φιλοσοσοφικές σχολές εκεί:xixi:

Και εγω που θα βαλω φιλοσοφικη θα περασω καλα δηλαδη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikerethymno

Νεοφερμένος

Ο mikerethymno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ωραια ειναι εδω...

Εγραψα 15150 στο 5ο και το τμημα οικονομικων ειχε περυσι 15200... λες να το πιασω?Πρεπει να πεσει και ολοι λενε θα ανεβουν τα 5ου... και ειναι και η πιο χαμηλη σχολη οικονομικων..., αλλιως με μεταγραφη θα ερχομουν
Να συνεχισω να μενω σπιτι μου, μα καλα ειναι

Παντως εδω ειναι πιο ωραια το καλοκαιρι, ειναι γεματο τουριστες, ολα τα μαγαζια ειναι ανοιχτα κτλ, αλλα και το χειμωνα δεν ειναι χαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος στο τμημα ψυχολογιας. Τωρα αν ανεβουν πολυ οι βασεις με βλεπω στην φιλολογια...εσυ?

Εκτος απο την νυχτερινη ζωη, που εκανε λογο και η κοπελια πιο πανω, το πανεπιστημιο ειναι καλο?;)
Αν χασω τη σχολη που εχω βαλει πρωτη δλδ Λογοθεραπεια τοτε πιανω ιστορικο αρχαιολογικο στο Ρεθυμνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariC

Νεοφερμένος

Ο ariC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κι γω Ρεθυμνο με το καλο(φιλολογια)!!!! Μιση ωριτσα ειναι τα Χανια και εκει-δοξα το Θεο- εχει πολλους αντρες!!! :P


μιαμιση ωρα με αυτοκινητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top