Ορκωτός Λογιστής

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
εγω και phd στα οικονομικα να εχει ο αλλος
αν φαινεται ανισορροπος δεν τον εμπιστευομαι
εσυ μαγκια σου
αλλα γιατι να δεχεσαι καθοδηγηση ουσα πτυχιουχος απο αλλον "πτυχιουχο" δεν εχει δει κατι σημαντικα περισσοτερο απο εσενα
ουτε ειναι η αποδεδειγμενη η εμπειρια του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμπιστευομαι ανθρώπους να με καθοδηγήσουν στον χώρο των οικονομικών εφόσον έχουν γνώσεις οικονομικών.
Έχω την αίσθηση ότι βρήκαμε τον 4ο λογαριασμό σου!:lol:
αλλα γιατι να δεχεσαι καθοδηγηση ουσα πτυχιουχος απο αλλον "πτυχιουχο" δεν εχει δει κατι σημαντικα περισσοτερο απο εσενα
ουτε ειναι η αποδεδειγμενη η εμπειρια του
Πέρα απ'το διάλογο που έκανε με τον ίδιο του τον εαυτό και τα απειλητικά μηνύματα που έστελνε σε χρήστες...μ'ένα απλό googlάρισμα θα ανακαλύπτατε ότι Δ.Μ.Σ. στα "Πληροφοριακά Συστήματα" στο Α.Π.Θ. ΔΕΝ υπάρχει!
Παρεμπιπτόντως επειδή ξανοίχτηκε πολύ στις απειλές του είναι θέμα χρόνου να τον εντοπίσω...όταν το κάνω θα σας πω ακριβώς τι φρούτο είναι να σας φύγει η περιέργεια!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγω και phd στα οικονομικα να εχει ο αλλος
αν φαινεται ανισορροπος δεν τον εμπιστευομαι
εσυ μαγκια σου
αλλα γιατι να δεχεσαι καθοδηγηση ουσα πτυχιουχος απο αλλον "πτυχιουχο" δεν εχει δει κατι σημαντικα περισσοτερο απο εσενα
ουτε ειναι η αποδεδειγμενη η εμπειρια του

Αναφορικά με αυτα που μου είπε, οφείλω να ομολογήσω οτι τα ήξερα ήδη και μου ήταν απολύτως γνώριμα. Συγκεκριμένα ήθελα να με ενημερώσει για μια συνέντευξη μεταπτυχιακου (μετκελ) (που τελικα δεν το εκανε).Αλίμονο αν περίμενα να μου μάθει οικονομική θεωρία. Οσο για το ανισορροπος, φιλτραρω αυτα που μου λενε, δεν θα εκανα τυφλα κατι επειδη μου το ειπε καποιος παμακ. Αναφέρθηκα στον λαβεζι,ο οποίος αποτι είδα δεν γνώριζε για το μετκελ ούτε για τον επάγγελμα του Ορκωτού στην Ελλάδα και ξεκίνησε την έρευνα του απο έδω. Εγω την ξεκίνησα από το σάιτ του ιεσοελ και για ο,τι δε με καλυψε ρωτησα την γραμματεα του ιεσοελ (καποια πραγματα ομως δεν μπορεις να τα ρωτησεις πχ τι ακριβως ρωτανε στη συνεντευξη);). Τον ρώτησα διότι είπε οτι σπούδαζε εκει. Από κει κυστερα, είδα αρκετά σχόλια οικονομικής φύσεως που έκανε τα οποία με βρίσκουν σύμφωνη. Αυτό πρέπει να το παραδεχτώ και να παραμερισω αν τον συμπαθούσα ή οχι.
Έχω την αίσθηση ότι βρήκαμε τον 4ο λογαριασμό σου!:lol:
Δικαιως το σκεφτηκες.;) Αν σκεφτει κανεις τους διαλογους Pamak και Artech θα μπορουσα ναμαι εγω ο παμακ, αλλα δεν ειμαι.

Πέρα απ'το διάλογο που έκανε με τον ίδιο του τον εαυτό και τα απειλητικά μηνύματα που έστελνε σε χρήστες...μ'ένα απλό googlάρισμα θα ανακαλύπτατε ότι Δ.Μ.Σ. στα "Πληροφοριακά Συστήματα" στο Α.Π.Θ. ΔΕΝ υπάρχει!
Παρεμπιπτόντως επειδή ξανοίχτηκε πολύ στις απειλές του είναι θέμα χρόνου να τον εντοπίσω...όταν το κάνω θα σας πω ακριβώς τι φρούτο είναι να σας φύγει η περιέργεια!;)
https://dpms.csd.auth.gr/ Αυτο τι ειναι;
Αντικείμενο του ΔΠΜΣ είναι η δημιουργία εξειδικευμένων στελεχών υψηλού επιπέδου σε θέματα Πληροφορικής και Διοίκησης με εμβάθυνση και εξειδίκευση στον Τομέα των Πληροφοριακών Συστημάτων (Information Systems) και τη χρήση αυτών στην Επιστήμη της Διοίκησης (Management).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
το γεγονος οτι δεν ηξερε τους τριμηνιαιους ισολογισμους ενω ταχα δουλευε σε λογιστικο γραφειο και πηγαινε για ορκωτος

(πρωτο ακουσα την εννοια στην δευτερη διαλεξη, στο πρωτο μαθημα λογιστικης, στο πρωτο ετος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
το γεγονος οτι δεν ηξερε τους τριμηνιαιους ισολογισμους ενω ταχα δουλευε σε λογιστικο γραφειο και πηγαινε για ορκωτος

(πρωτο ακουσα την εννοια στην δευτερη διαλεξη, στο πρωτο μαθημα λογιστικης, στο πρωτο ετος)

Τι εννοεις δεν τους ηξερε; (πολυ κουλο μου φαινεται).Οπως και ναχει δεν θυμαμαι απεξω ολα του τα μνμτα....
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ειπε κατι λαθος ή οχι ειναι ανεξαρτητο του πληθους των λογαριασμων του και δεν πρεπει να βρισκει "πατημα" καποιος πανω σε αυτο, επειδη ειχε ερθει σε αντιπαραθεση μαζι του σε διαφορα topic.
Τελος, για να το ληξουμε εδω, ας με συγχωρεσουν οι επισκεπτες του σαιτ για τα off topic (του ορκωτου λογιστη), τα οποια αποτι βλεπω κοντευουν να ανοιξουν και δευτερη σελιδα.
Δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.
Ευχαριστω για τον φιλικο διαλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν μπορεί ρε παιδιά ο pamak να είναι ο Artech....αν δείτε έχουν κάνει συνομιλίες σεντόνια....ίσως να μπαίνουν από το ίδιο δίκτυο?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lavezzi7

Νεοφερμένος

Ο lavezzi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
3 για την ακρίβεια,σύμφωνα με την ΟΔ. Αλλά ειτε Artech,είτε παμακ,είτε κωστικας, είτε οτιδήποτε άλλο εσένα απότι είδα (σε αντίθεση με μενα) σε βοήθησε ,είχε όλη τη καλή διάθεση να σου μιλήσει μέχρι και τομέιλ του σου έδωσε και όπως είπες ήταν κατατοπιστικότατος. Πρόθεση μου δεν ειναινα το παίξω δικηγόρος του,αλλά νομίζω ειναι άδικο να το "ξεχνάς" αυτό. Σε κατατοπισε λάθος; Αν ναι,που δεν το νομίζω, δεν έχει καμία σχέση με το πλήθος των λογαριασμων του,οπότε αν ανησυχησες για αυτο,μείνε ήσυχος.

Το αναγνωρίζω και τον ευχαριστώ για αυτό πραγματικά αλλά από την άλλη πόσο αξιόπιστες πληροφορίες μπορεί να σου δώσει κανείς που έχει 3 λογαριασμούς έτσι όπως αποδεικνύεται και μάλιστα στον έναν εξ αυτών με ειρωνεύεται? Τέλος πάντων πολύ ασχολήθηκα με το εν λόγω θέμα. Αυτό που με προβληματίζει πραγματικά είναι το τι θα κάνω και πλέον τα περιθώρια αρχίζουν και στενεύουν απειλητικά για εργασία στην Ελλάδα. Πολύ δύσκολα τα πράγματα δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν μπορεί ρε παιδιά ο pamak να είναι ο Artech....αν δείτε έχουν κάνει συνομιλίες σεντόνια....ίσως να μπαίνουν από το ίδιο δίκτυο?!?!
Ο ίδιος είναι,γι'αυτό έσβησε από μόνος του τον "Artech"...με τι μούτρα να μπει να ξαναγράψει;
Μάλλον δεν αντιλαμβάνεσαι ότι το internet αποτελεί το ιδανικό καταφύγιο για παρανοϊκούς και σχιζοφρενείς (μεταξύ άλλων)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
κοιτα υπο νορμαλ συνθηκες θα ελεγα οτι μπορει να ηθελε να κανει πλακα

αυτος ειχε προβλημα με το να τσακωνεται

σε καθε περιπτωση δεν ειναι εδω για να απαντησει
και επειδη εχει το δικαιωμα να απαντησει σε οτι λεγεται για αυτον ακομα και αν λεει ασχετα πραγματα
ας το αφησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ρε παιδια καλησπερα,θελω να μου απαντησει οποιος ξερει υπευθυνα,ειμαι φοιτητης στο τμημα στατιστικης και ασφαλιστικης πειραια,θα μπορω με εναν εστω βαθμο πτυιου 6-7 να κανω μεταπτυχιακο πανω στο αντικειμενο ?Εχω πιθανοτητες να με δεχτουν?Να σημειωσω οτι εμεις εχουμε διπλα επαγγελματικα δικαιωματα οικονομολογου και στατιστικου.Αλλα μηπως θα εχω προβλημα λογω του οτι δεν ειναι καθαρο οικονομικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrisangel

Νεοφερμένος

Ο Dimitrisangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Λίγο καθυστερημένη απάντηση αλλά τώρα βρήκα το φορουμ. Αν ακόμα σε ενδιαφερει, να ξέρεις μπορείς να μπεις στο ιεσοελ από οποιαδήποτε σχολή. Φοιτω στο ιεσοελ για να αποκτησω τον επαγγελματικό τίτλο και είναι μαζί μου άτομα από αεί τει και κάποιοι από άκυρες σχολές. Το θέμα είναι να έχεις την οικονομική δυνατότητα. Επίσης να ξέρεις πως δεν είναι μεταπτυχιακο. Με μεταπτυχιακο πάνω στην ελεγκτική δε μπορείς να γίνεις ορκωτός. Πρέπει να πάρεις τον επαγγελματικό τίτλο από το σώμα. Π.χ αν κάνεις το μεταπτυχιακο του εκπα πάνω στην ελεγκτικη και το τελειώσει, πρέπει να δώσεις ακόμα 9 μαθήματα στο ιεσοελ για να πάρεις τον επαγγελματικό τίτλο και να γίνεις ορκωτός όταν καλύψεις την προϋπηρεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew23

Νεοφερμένος

Ο Andrew23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ποσο κοστιζει φιλε το μεταπτυχιακου στο σοελ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι, αλλά ουσιαστικά οποίος μπαίνει για Ορκωτος πρέπει να είναι τοπ στη λογιστική ασχέτως ποια σχολή έχει τελειώσει. Ακόμα και κάποιος με απολυτήριο λυκείου μπορεί να γίνει αρκεί να περάσεις τις εξετάσεις του ΙΕΣΟΕΛ. Απλά σίγουρα το μεταπτυχιακό στο ΕΚΠΑ σου δίνει όλα τα φόντα για να κάνεις πιο ευκολη την εισαγωγή σου. Όμως πληρώνεις και μεταπτυχιακό που είναι γύρω στα 8000-9000€ και τα μαθήματα στο ιεσοελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Παλιότερα σου το πληρώνανε οι εργοδότες σου τώρα λογο οικονομικής στενότητας τα πληρώνεις εσύ και είναι κάπου στα 6000 ευρώ είχε δώσει πριν 10 χρόνια ενας αδερφός φίλου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew23

Νεοφερμένος

Ο Andrew23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Επίσης να σημειώσω οτι δεν γίνεται απο απόφοιτους λυκείου όπως έχουν πει πιο πάνω αλλά μόνο απο πτυχιούχους ΤΕΙ-ΑΕΙ και ισότιμους τίτλους σπουδών αλλοδαπών πανεπιστημίων αναγνωρίσιμα απο τον ΔΟΑΤΑΠ.Είναι 2 έτη και συνολικά 800 ακαδημαικές ώρες δηλαδή 400 το πρώτο έτος και άλλες 400 το δεύτερο έτος ενώ η τιμή του είναι 6000 ευρώ και για τα δυο χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Επίσης να σημειώσω οτι δεν γίνεται απο απόφοιτους λυκείου όπως έχουν πει πιο πάνω αλλά μόνο απο πτυχιούχους ΤΕΙ-ΑΕΙ και ισότιμους τίτλους σπουδών αλλοδαπών πανεπιστημίων αναγνωρίσιμα απο τον ΔΟΑΤΑΠ.Είναι 2 έτη και συνολικά 800 ακαδημαικές ώρες δηλαδή 400 το πρώτο έτος και άλλες 400 το δεύτερο έτος ενώ η τιμή του είναι 6000 ευρώ και για τα δυο χρόνια.

Για να γραφτείς στη ΣΟΕΛ και να είσαι ασκούμενος ορκωτος λογιστής δεν είναι υποχρεωτικό το πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, παρα μόνο η ελληνικη ιθαγένεια και να μην υπαρχει καποιο νομικο κωλυμα. Για να προαχθείς σε νόμιμο ελεγκτή θα πρέπει να έχεις πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ όπως επίσης να έχεις κάνει 3 χρόνια πρακτική άσκηση (εκ των οποίων τα 2 χρόνια να είναι μετά τις επαγγελματικες εξετάσεις και εννοείται να έχεις περάσει τις επαγγελματίες εξετάσεις).

Το αντίτιμο είναι όντως 6.000€ αλλά εγώ αναφερόμουν στο μεταπτυχιακό του ΕΚΠΑ που "συνεργάζεται" με την ΣΟΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Για να γραφτείς στη ΣΟΕΛ και να είσαι ασκούμενος ορκωτος λογιστής δεν είναι υποχρεωτικό το πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ, παρα μόνο η ελληνικη ιθαγένεια και να μην υπαρχει καποιο νομικο κωλυμα. Για να προαχθείς σε νόμιμο ελεγκτή θα πρέπει να έχεις πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ όπως επίσης να έχεις κάνει 3 χρόνια πρακτική άσκηση (εκ των οποίων τα 2 χρόνια να είναι μετά τις επαγγελματικες εξετάσεις και εννοείται να έχεις περάσει τις επαγγελματίες εξετάσεις).

Το αντίτιμο είναι όντως 6.000€ αλλά εγώ αναφερόμουν στο μεταπτυχιακό του ΕΚΠΑ που "συνεργάζεται" με την ΣΟΕΛ.

Το αντίτιμο έχει μείνει ίδιο εδω και 10ετία σκέψου ο γνωστός μου έδωσε το 2005 για ΣΟΕΛ αλλά του τα πλήρωσε η εταιρεία του τα 6000 ευρώ τότε και δεν έχωσε το χέρι στην τσέπη και τότε είτε και καλά τα λεφτά που δίναν στους ορκωτούς ελεγκτές.Τώρα απλά επενδύεις στο μεταπτυχιακό αυτό της ΣΟΕΛ απο την τσέπη σου αλλά τα λεφτά που παίρνεις πλέον σε σχέση με αυτά που γράφονται στο ίντερνετ είναι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κάποιος τι ωράριο έχει ένας ορκωτός λογιστής και οι οικονομικές του απολαβές μέχρι που μπορούν να φτάσουν?

Γενικά είναι βάρβαρο επάγγελμα?
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Kαλησπερα σας! πιστεύω η μάλλον θέλω να πιστεύω ότι είναι το σωστό thread εδώ που γράφω 😂σκέφτομαι τα επαγγέλματα του ορκωτού λογιστή η καπως να ασχοληθώ με τον κλάδο των logistics είναι κανένας σε αυτούς τους χώρους ώστε να μου πει λίγο πως είναι η όλη κατασταση
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top