O Γέροντας Παΐσιος προείδε τον Γ' Παγκόσμιο Πόλεμο

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
στο οτι θα επιστρεψουμε στην εποχη που ολα ηταν απλα κι ωραια. γιατι τωρα πια πολυ καλομαθαμε μου φαινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ρε ο Παισιος ειναι τοοοσο γαματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
αν και δεν πιστευω στο προσωπο του γεροντα παστιτσιου δεν μπορω να αμφισβητησω τις αποδειξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ποιο πράγμα έχει πλάκα? :P Που σε λίγο θα μας πετάξουν με τις κλωτσιές από την Ε.Ε. ή που θα επιστρέψουμε στις δραχμές???

Μη τα πεις παρά έξω αυτά:PΑπό το ευρώ δε μπορούν να μας πετάξουν λόγω της συνθήκης της Λισσαβώνας,μην βλέπεις άλλο Mega και ANT1;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Καλά εσύ πίστευε ό,τι θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όπως κάποιοι αναγορεύουν τον Παΐσιο "σοφό", "προφήτη" ή ακόμα και "άγιο", έχω το δικαίωμα να έχω διαφορετική γνώμη. Θεωρώ ότι ο Παΐσιος δεν ήταν παρά ένας ξεμωραμένος γεράκος που έλεγε ασυναρτησίες. Αυτές τις ασυναρτησίες τις πήραν κάποιοι επιλεκτικά (ανάμεσά τους και ο Λιακόπουλος) και τις πουλάνε για ...προφητείες. Αυτό γίνεται ξεκάθαρο σε όποιον διαβάσει ολόκληρα τα κείμενά του και όχι μόνον τις επιλογές που έντεχνα μας πλασάρονται.
Ο τίτλος του θέματος μου φαίνεται (τουλάχιστον) αστείος. Από το τέλος του 2ου παγκόσμιου πολέμου, την πιθανότητα 3ου πρόβλεψαν (χωρίς να είναι ...προφήτες) πολλές χιλιάδες πολιτικοί, στρατιωτικοί, ιστορικοί, λογοτέχνες και σεναριογράφοι. Άρα για την "προφητεία" του Παΐσιου, σιγά τα αυγά.
Μια άλλη "προφητεία" του Παΐσιου λέει και το πώς ...θα πάρουμε την Πόλη. Οι Ρώσοι (το ξανθόν γένος) θα πολεμήσουν με την Τουρκία, θα νικήσουν και επειδή μας αγαπάνε (λόγω του ότι είμαστε χριστιανοί ορθόδοξοι) θα μας παραχωρήσουν την Πόλη, όπου εμείς θα πάμε να εγκατασταθούμε, αφού πρώτα σφαγιασθούν κάποια εκατομμύρια Τούρκοι. (Πολύ αίμα βρε παιδάκι μου για τον καλό θεούλη). Θα ήθελα να μάθω τι πιστεύουν οι ...οπαδοί του Παΐσιου για την "προφητεία" αυτή.
Φυσικά, κάθε άποψη είναι σεβαστή, αλλά ας είμαστε και λίγο σοβαροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


θαυμα θαυμα χριστιανοι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
O Γέροντας Παΐσιος προείδε τον Γ' Παγκόσμιο Πόλεμο

Yeah right!!
Ήμαρτον πιά με όλη αυτήν την μπουρδολογία "Ο Παίσιος είδε το τάδε,ο Παϊσιος είδε το δείνα".Και εγώ σου λέω ο Παστίτσιος προέβλεψε πως αύριο θα βρέξει κατα τόπους,η θερμοκρασία για είναι στους 15 βαθμούς Κελσίου και οι άνεμοι στα 3 μποφορ.
Τί δίνει περισσότερο creditability στον Παίσιο απο τον Παστίτσιο.Και οι δύο αερολογίες λένε,χωρίς κάποιες απτές αποδείξεις.
Next time...Use your own head!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top