Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,967 εγγεγραμμένα μέλη και 2,478,285 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 162 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Χημικό Vs Φυσικοθεραπεία

seferhs2001

Φοιτητής

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε: στις 00:54, 12-07-19:

Καλησπέρα!! Μιας και σε λίγες μόλις μέρες λήγει η προθεσμία κατάθεσης των μηχανογραφικών, θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με τις δύο αυτές σχολές... Τα προγράμματα και των δύο είναι φανταστικά και δεν μπορώ να διαλέξω κάτι απ' τα δύο. Έχετε κάποια ιδέα ως προς τα υπέρ και τα κατά (και μέσα στη σχολή, αλλά, κυρίως, ως προς την επαγγελματική αποκατάσταση κλπ). Να σημειώσω ότι θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η έρευνα, αλλά εξίσου και η θεραπεία ασθενών
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

vassilakos (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O vassilakos Και το --> ΜΑΡΑΖΙ <-- δίχως αφορμή..... έγραψε: στις 01:28, 12-07-19:

Εγώ όντας Χημικός μπορώ να σου δώσω μόνο την προσωπική μου εμπειρία απο το Χημικο.
Ως άνθρωπος που πάντα με ενθουσίαζε ο κόσμος της επιστήμης και την ανακάλυψης η Χημεία με τον αυστηρά πειραματικό της χαρακτήρα με κέρδισε. Η σχολη (το ΕΚΠΑ) στην οποία φόιτησα και ολοκλήρωσα τις σπουδές μου δεν μπορώ να πω μου προσέφερε πολλά μαθήματα και εμπειρίες.
Από άποψη μαθημάτων εχει μια τεράστια γκάμα σε όλο το εύρος των χημειών (π.χ Ανόργανη, Αναλυτική, Οργανική , Βιομηχανική κλπ). Τα εργαστήρια ειναι πολυ ενδιαφέροντα και σε ασκουν ουσιαστικα στα εκάστοτε αντικείμενα. Άμα σου αρέσει η hands-on experience τοτε η τριβή με το εργαστήριο ειναι αυτο που θα σου άρεσε.

Τώρα στα δύσκολα, η αποκατάσταση στην Ελλάδα ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ. Πολλή προσφορά και απειροελάχιστη ζήτηση. Άσε που αν κανεις και MSc, PhD εισαι και overqualified αρα δεν τους κανεις ετσι κι αλλιως. Πολυ μιζέρια δυστυχως αλλά ετσι ειναι.
Αυτή ειναι η ταπεινή μου άποψη και εμπειρία. Μπορεί καποιος αλλος να τα εχει καλύτερα να στα πει.
2
Παράθεση

Johnjohnjohn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Johnjohnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O Johnjohnjohn έγραψε: στις 01:28, 12-07-19:

Δεν γνωρίζω για τη φυσικοθεραπεία όμως η χημεία έχει άπειρες διεξόδους και δεν νμζ να ισχύει το ίδιο και με την πρώτη. Για αυτό θα σου πρότεινα το χημικό
1
Παράθεση

seferhs2001

Φοιτητής

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O seferhs2001 έγραψε: στις 01:47, 12-07-19:

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!! Όποιος άλλος γνωρίζει κάτι, ας γράψει
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Sotiris.Y

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φυσικοθεραπεία - Από @my_07
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-10-19 στις 02:48.
    • Κολλεγιο για φυσικοθεραπεια? - Από Tom13
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-09-15 στις 22:55.
    • Φυσικοθεραπεία vs Αισθητική - Από tiger
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-15 στις 21:35.
    • Φυσικοθεραπεία Κολλέγιο - Από toure7
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-06-12 στις 21:06.
    • Οδοντιατρική vs φυσικοθεραπεία - Από kall1as
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-06-11 στις 13:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα