Συγγράμματα

Ιωάννης1234

Νεοφερμένος

Ο Ιωάννης1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλησπέρα, μου έχουν στείλει ένα πιν για να παραλάβω τα συγγράμματα. Από που ακριβώς θα τα παραλάβω; γιατί δεν λέει πουθενά. Επίσης, θα πρέπει στο τέλος να τα γυρίσω πίσω;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,974 μηνύματα.
Καλησπέρα, μου έχουν στείλει ένα πιν για να παραλάβω τα συγγράμματα. Από που ακριβώς θα τα παραλάβω; γιατί δεν λέει πουθενά. Επίσης, θα πρέπει στο τέλος να τα γυρίσω πίσω;


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην λέει.Οταν επιλέγεις τα συγγράματα από κάτω σου λέει το σημείο παραλαβής.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην δηλωση που εκανες στον Ευδοξο αναφερεται για καθε βιβλιο το σημειο παραλαβης, συνηθως βιβλιοπωλεια, και οταν πας να παραλαβεις καποιο συγγραμμα θα σου χρειαστει ο κωδικος/pin.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, μου έχουν στείλει ένα πιν για να παραλάβω τα συγγράμματα. Από που ακριβώς θα τα παραλάβω; γιατί δεν λέει πουθενά. Επίσης, θα πρέπει στο τέλος να τα γυρίσω πίσω;


Δες εδώ στις σελίδες 12 και 13 https://eudoxus.gr/files/User_Manual_Students.pdf
Τα βιβλία που δικαιούσαι και παραλαμβάνεις είναι δικά σου για πάντα!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ειχα παρει καταλαθος ενα βιβλιο του εξαμηνου μου, το οποιο ομως δεν το δικαιουμουν γιατι δεν ειχα περασει καποια μαθηματα-αλυσίδα.
Αυτο εγινε πριν την πανδημια. Οταν ξεσπασε η πανδημια, ο Εύδοξος ειχε πει ουσιαστικα οτι οσοι ειναι να επιστρέψουν βιβλια θα το κανουν αργοτερα.
Εχω ενα μικρο προβλημα γιατι υπαρχει περίπτωση να αλλαξω σχολη και δεν ξερω τι να κανω με αυτο το σύγγραμμα..αν δηλαδη πρεπει να ενημερωσω τον Εύδοξο απο τώρα και να του εξηγησω την κατάσταση ή αργοτερα οταν/αν με το καλο διαγραφω. Και γενικά δεν ξερω τι να κανω.
Γνωριζει κανεις?
Βεβαια, απλα τους παιρνω τηλεφωνο, αλλα ρωτησα πρωτα εδω, μηπως ξερει ηδη καποιος 😊
 

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν διαγραφούμε από μια σχολή πρέπει να επιστρέψουμε τα συγγράμματα που είχαμε πάρει;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Είχε αναφερθεί και σε άλλο θέμα ο ίδιος προβληματισμός. Δεν χρειάζεται να τα επιστρέψεις.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εχω πολλα συγγράμματα της σχολης μου που δεν χρειαζομαι αλλο
Επειδη μου πιανουν αρκετο χωρο τι μπορώ να τα κανω? Να τα πεταξω δεν μπορω, σκεφτομαι τα δεντρακια.
Ειναι σε πολυ καλη κατασταση, απλα μερικα εχουν καποιες σημειωσεις μεσα.
Γινεται να τα χαρισω σε πρωην συμφοιτητές μου ή να τα δωσω πισω στον ευδοξο?
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Να τα επιστρέψεις πίσω δεν νομίζω, αλλά γίνεται να τα δώσεις σε συμφοιτητές σου. Και στην δική μου σχολη έχω δει τέτοια ποστ σε ομάδες με φοιτητές της σχολής στο fb. Φτιάχνεις μια λίστα με συγγράμματα που θέλεις να δωσεις και το δίνεις πχ στον πρώτο που θα σχολιάσει ζητώντας το καθένα και έρχονται κάπου που σε εξυπηρετεί ώστε να τα πάρουν. Στην σχολή μου ήταν και άτομα που τα πουλούσαν, αν και έπεσε αρκετό κράξιμο επειδή τα είχαν πάρει οι ίδιοι δωρεάν και κανονικά απαγορεύεται.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Να τα επιστρέψεις πίσω δεν νομίζω, αλλά γίνεται να τα δώσεις σε συμφοιτητές σου. Και στην δική μου σχολη έχω δει τέτοια ποστ σε ομάδες με φοιτητές της σχολής στο fb. Φτιάχνεις μια λίστα με συγγράμματα που θέλεις να δωσεις και το δίνεις πχ στον πρώτο που θα σχολιάσει ζητώντας το καθένα και έρχονται κάπου που σε εξυπηρετεί ώστε να τα πάρουν. Στην σχολή μου ήταν και άτομα που τα πουλούσαν, αν και έπεσε αρκετό κράξιμο επειδή τα είχαν πάρει οι ίδιοι δωρεάν και κανονικά απαγορεύεται.

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.
Οχι δεν υπαρχει περίπτωση να τα πουλησω, θα ηταν άδικο. Ευχαρίστως να τα χαριζα σε οποιον τα ειχε αναγκη
 

KaterinaL

Νεοφερμένος

Η KaterinaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εχω πολλα συγγράμματα της σχολης μου που δεν χρειαζομαι αλλο
Επειδη μου πιανουν αρκετο χωρο τι μπορώ να τα κανω? Να τα πεταξω δεν μπορω, σκεφτομαι τα δεντρακια.
Ειναι σε πολυ καλη κατασταση, απλα μερικα εχουν καποιες σημειωσεις μεσα.
Γινεται να τα χαρισω σε πρωην συμφοιτητές μου ή να τα δωσω πισω στον ευδοξο?
Νομίζω όσοι μπαίνουν με κατατακτήριες δεν δικαιούνται συγγράμματα από τον Εύδοξο, οπότε μπορείς να τα δώσεις σε αυτούς
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Φέτος δεν θα δούμε συγγράμματα πάντως. 12 Δεκέμβρη και το μόνο που ήρθε είναι ένα λεξικό λατινικών που κάνει μόνο για να χτυπάς αυτόν που μισείς και να τον αφήσεις φυτό. Τα σημαντικά βιβλία ακόμα όχι. Ωραία θα πάει η εξεταστική.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι..μέχρι τις 11/1 είναι η διανομή..Εγώ τι να πω που δεν έχω λάβει ούτε ένα ακόμα???
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Εγώ είμαι πρωτοετής και δεν ξέρω από αυτά, πριν από το κορονοϊο παίρνατε κανονικά τα συγγράμματα από ένα συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο όλα μαζί τα συγγράμματα ή κάνατε ολόκληρο ταξίδι για να πάρετε συγγράματα από αρκετά βιβλιοπωλεία;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι..μέχρι τις 11/1 είναι η διανομή..Εγώ τι να πω που δεν έχω λάβει ούτε ένα ακόμα???
Στέφι, το κακό με τα ξενόγλωσσα τμήματα είναι ότι ο Έυδοξος δεν διανέμει απευθείας ξενόγλωσσα συγγράμματα και πρέπει να τα αγοράσει το ίδιο το τμήμα. Σε μας μια ζωή μας τα έδιναν οι ίδιοι οι καθηγητές στην αίθουσα ή στο γραφείο τους όσα ήταν στα γαλλικά (αρκετά από αυτά δηλαδή). Τώρα έχω απορία αν αναγκάζονται να τα στείλουν και αυτά κανονικά.
Εγώ είμαι πρωτοετής και δεν ξέρω από αυτά, πριν από το κορονοϊο παίρνατε κανονικά τα συγγράμματα από ένα συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο όλα μαζί τα συγγράμματα ή κάνατε ολόκληρο ταξίδι για να πάρετε συγγράματα από αρκετά βιβλιοπωλεία;
Το δεύτερο, εκτός αν ο ίδιος εκδοτικός/βιβλιοπωλείο δίνει όλα όσα χρειάζονται, πράγμα δύσκολο.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Εγώ είμαι πρωτοετής και δεν ξέρω από αυτά, πριν από το κορονοϊο παίρνατε κανονικά τα συγγράμματα από ένα συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο όλα μαζί τα συγγράμματα ή κάνατε ολόκληρο ταξίδι για να πάρετε συγγράματα από αρκετά βιβλιοπωλεία;

Σχεδόν όλα τα βιβλιοπωλεία στο κέντρο είναι, βόλτα έκανες χαλαρά, άντε να στην έσπαγε καμιά ουρά. Για Αθήνα πάντα.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Παλιά στο πρώτο μου πτυχίο δεν πηγαίναμε μόνο σε 1 βιβλιοπωλείο για κάθε σύγγραμμα..μπορεί να πηγαίναμε σε 2-3..τώρα τα φέρνουν σπίτι (ελπίζουμε εγκαίρως και όχι μετά την εξεταστική)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στέφι, το κακό με τα ξενόγλωσσα τμήματα είναι ότι ο Έυδοξος δεν διανέμει απευθείας ξενόγλωσσα συγγράμματα και πρέπει να τα αγοράσει το ίδιο το τμήμα. Σε μας μια ζωή μας τα έδιναν οι ίδιοι οι καθηγητές στην αίθουσα ή στο γραφείο τους όσα ήταν στα γαλλικά (αρκετά από αυτά δηλαδή). Τώρα έχω απορία αν αναγκάζονται να τα στείλουν και αυτά κανονικά.

Τα συγγράμματα γενικώς τα στέλνουν κανονικά εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Πχ ιταλική γλώσσα 1 δεν υπάρχει βιβλίο γιατί είναι ξενόγλωσσο και δεν έχουν πάρει έγκριση. Αλλά έχουμε βρει λύση και το έχουμε. Ιταλική γλώσσα 3 που ξέρω διανέμεται κανονικά ένα βιβλίο γραμματικής ελληνικών εκδόσεων.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.
Παλιά στο πρώτο μου πτυχίο δεν πηγαίναμε μόνο σε 1 βιβλιοπωλείο για κάθε σύγγραμμα..μπορεί να πηγαίναμε σε 2-3..τώρα τα φέρνουν σπίτι (ελπίζουμε εγκαίρως και όχι μετά την εξεταστική)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Τα συγγράμματα γενικώς τα στέλνουν κανονικά εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Πχ ιταλική γλώσσα 1 δεν υπάρχει βιβλίο γιατί είναι ξενόγλωσσο και δεν έχουν πάρει έγκριση. Αλλά έχουμε βρει λύση και το έχουμε. Ιταλική γλώσσα 3 που ξέρω διανέμεται κανονικά ένα βιβλίο γραμματικής ελληνικών εκδόσεων.
Άρα αυτά δεν τα στέλνουν καθόλου; Δυστυχώς τα περισσότερα ξενόγλωσσα εκτός από γραμματικές κτλ είναι ξένων εκδοτικών. Τώρα είσαι στην αρχή, οπότε μάλλον σώζεται η κατάσταση. Μετά φαντάζομαι και σε εσάς θα δίνουν όλο και πιο πολλά ξενόγλωσσα αλλά λογικά μέχρι τότε θα έχετε ανοίξει (ελπίζω :P ).
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Άρα αυτά δεν τα στέλνουν καθόλου; Δυστυχώς τα περισσότερα ξενόγλωσσα εκτός από γραμματικές κτλ είναι ξένων εκδοτικών. Τώρα είσαι στην αρχή, οπότε μάλλον σώζεται η κατάσταση. Μετά φαντάζομαι και σε εσάς θα δίνουν όλο και πιο πολλά ξενόγλωσσα αλλά λογικά μέχρι τότε θα έχετε ανοίξει (ελπίζω :P ).
Το συγκεκριμένο που κάνουμε δεν υπάρχει πλέον έντυπο αλλά μόνο σε ηλεκτρονική μορφή.. Καταλαβαίνεις νομίζω πως εννοώ ότι το βρήκαμε. Για επόμενα εξάμηνα δυστυχώς δεν γνωρίζω τι δίνεται από τον εύδοξο και τι μοιράζεται από τη σχολή
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top