Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α δε το ήξερα ότι δεν γίνεται να δηλώσεις τμήμα στο οποίο είσαι ήδη! Διάβασα και σε ένα άλλο θέμα που έλεγαν ότι γίνεται , λέει και η γραμματεία ότι γίνεται οπότε μπερδεύτηκα λίγο! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!


Γιαυτό έμαθα και τα ψάχνω μόνη μου! Ξέρεις πόσες φορές στο παρελθόν την έχω πατήσει από λάθος πληροφορίες; Καλή συνέχεια σου εύχομαι!
 

maria200

Νεοφερμένος

Η maria200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ανάμεσα σε μαιευτική και κοινωνικη εργασία ποιο τμήμα έχει καλύτερες προοπτικές και επαγγελματικη αποκατασταση;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Παιδιά τι λέτε να βάλω πρώτα το Τοπα η το Λοχρη ΠΑΔΑ;
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω τι σας λένε από τη γραμματεία αλλά όπως έχω πει και σε άλλο θέμα:

"Δες εδώ στη δεύτερη σελίδα στο τέλος των Γενικών Οδηγιών
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2019/1_%CE%9C%CE%97%CE%A7%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%93%CE%A1_2019_4_%CE%A0%CE%95%CE%94%CE%99%CE%91_%CE%95%CE%9D%CE%99%CE%91%CE%99%CE%9F.pdf
Επίσης:
"Στο μηχανογραφικό δελτίο ο υποψήφιος μπορεί να
δηλώνει προτίμηση για όσες Σχολές ή Τμήματα επιθυ−
μεί, από αυτά που περιλαμβάνονται σε ένα ή δύο, κατ'
ανώτατο όριο, Επιστημονικά Πεδία του άρθρου 1 της
υπ’ αριθμ. Φ253/85476/Α5/2015 (ΦΕΚ 995 Β΄) υπουργικής
απόφασης και με οποιαδήποτε σειρά. Με τη δήλωση του
ο υποψήφιος προσδιορίζει για ποιες Σχολές ή ποια Τμή−
ματα επιθυμεί να συμμετάσχει στη διαδικασία επιλογής" ΦΕΚ 2647/9-12-2015 τ.Β΄
« Κατ’ εξαίρεση των
διατάξεων του παρόντος άρθρου, ο/η υποψήφιος/α δεν
δικαιούται να δηλώσει προτίμηση για Σχολή ή Τμήμα ή
Εισαγωγική Κατεύθυνση Τμήματος στο οποίο είναι ήδη
φοιτητής/τρια» ΦΕΚ 353/7-2-2018 τ.Β΄

Προσέξτε μην πάθετε καμιά ζημιά και βρεθείτε χωρίς σχολή! Το πιο απλό είναι να πάτε φέτος κανονικά και να παρακολουθήσετε το Α΄εξάμηνο σαν πρωτοετείς. Τυπικά (δηλώσεις μαθημάτων, συγγραμμάτων κτλ) θα βρίσκεστε στο Γ΄εξάμηνο αλλά ουσιαστικά θα παρακολουθείτε το Α΄και θα πάρετε κανονικά τη σειρά σας.

Μα εγώ έκανα χθες έκανα το μηχανογραφικο μου και με άφησε να δηλώσω το βιολογικό Αθήνας. Λες να είναι άκυρο και να βρεθώ χωρίς σχολή; αγχώθηκα τώρα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα εγώ έκανα χθες έκανα το μηχανογραφικο μου και με άφησε να δηλώσω το βιολογικό Αθήνας. Λες να είναι άκυρο και να βρεθώ χωρίς σχολή; αγχώθηκα τώρα


Να πας τη Δευτέρα στο σχολείο σου, να το διορθώσεις! Το σύστημα δεν διασταυρώνει τα προηγούμενα μηχανογραφικά σου για να μπλοκάρει τη σχολή που είχες περάσει ώστε να μην μπορείς να τη δηλώσεις! Εσύ είσαι υποχρεωμένη να διαβάσεις τις οδηγίες και να δηλώσεις τις σχολές σύμφωνα με αυτές!΄Οταν θα μπεις στο ηλεκτρονικό σύστημα για να κάνεις την εγγραφή σου στη σχολή που μπήκες φέτος και συγχρόνως τη διαγραφή σου από τη σχολή που είχες μπει πέρσι και φανεί ότι ταυτίζονται, θα έχεις πρόβλημα!
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Να πας τη Δευτέρα στο σχολείο σου, να το διορθώσεις! Το σύστημα δεν διασταυρώνει τα προηγούμενα μηχανογραφικά σου για να μπλοκάρει τη σχολή που είχες περάσει ώστε να μην μπορείς να τη δηλώσεις! Εσύ είσαι υποχρεωμένη να διαβάσεις τις οδηγίες και να δηλώσεις τις σχολές σύμφωνα με αυτές!΄Οταν θα μπεις στο ηλεκτρονικό σύστημα για να κάνεις την εγγραφή σου στη σχολή που μπήκες φέτος και συγχρόνως τη διαγραφή σου από τη σχολή που είχες μπει πέρσι και φανεί ότι ταυτίζονται, θα έχεις πρόβλημα!

Σε ευχαριστω πάρα πολύ! :bigarmhugπραγματικά με έσωσες. Θα βρισκόμουν χωρίς σχολή στο τέλος... Απλά με τρελενει η ασυνεννοησία που υπάρχει... Είχα ρωτήσει το διευθυντή του σχολείου μου, τη Γραμματεία στο βιολογικό εκπα και η φίλη μου στο βιολογικό Πάτρας και όλοι μας έλεγαν ότι γίνεται... Σήμερα μευα από αυτό που μου είπες πηρα στο υπουργείο παιδείας (με τα χίλια ζόρια... Επι 3 ώρες προσπαθούσα και κάνεις δεν απαντάτε) και κου είπαν ότι όχι μόνο απαγορεύεται, αλλά θεωρείσαι ψευδή δήλωση και θα είχαμε και ποινές και όταν τους ρώτησα γθατι στο βιολογικό μου είπαν αλλά η απάντηση τους ήταν ότι δε ξέρω γθατι ούτε κι εγώ ο ίδιος δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αυτός ο νόμος αλλά μου λέει αφού υπάρχει πρέπει να τον εφαρμόσουμε... Γενικά συνεννόηση φιστίκι... Τέλος πάντως σε ευχαριστώ πολύ ξανά!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστω πάρα πολύ! :bigarmhugπραγματικά με έσωσες. Θα βρισκόμουν χωρίς σχολή στο τέλος... Σήμερα μευα από αυτό που μου είπες πηρα στο υπουργείο παιδείας (με τα χίλια ζόρια... Επι 3 ώρες προσπαθούσα και κάνεις δεν απαντάτε) και κου είπαν ότι όχι μόνο απαγορεύεται, αλλά θεωρείσαι ψευδή δήλωση και θα είχαμε και ποινές και όταν τους ρώτησα γθατι στο βιολογικό μου είπαν αλλά η απάντηση τους ήταν ότι δε ξέρω γθατι ούτε κι εγώ ο ίδιος δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει αυτός ο νόμος αλλά μου λέει αφού υπάρχει πρέπει να τον εφαρμόσουμε... Γενικά συνεννόηση φιστίκι... Τέλος πάντως σε ευχαριστώ πολύ ξανά!

Χαίρομαι πολύ που βοήθησα!
 

MaryM

Νεοφερμένος

Η MaryM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας για γαλλική φιλολογία Αθηνών?
 

Ιωάννα2

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χημεία ή Βιοχημεία και Βιοτεχνολογία? Αρκετοί μου λένε ότι καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση έχεις μέσω του χημικού! Όμως κοιτάζοντας τα μαθήματα στο τμήμα βιοχημείας ενθουσιάστηκα και τα βρίσκω πιο ενδιαφέροντα! Τι γνώμη έχετε?
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα την άποψη σας. Ψυχολογία Ιωαννίνων ή Ρεθύμνου. Από ό,τι έχω δει το ρέθυμνο έχει πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα. Για το πρόγραμμα σπουδών των Ιωαννίνων ξέρετε κάτι?
 

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Ποια θεωρείτε καλύτερη φυσικοθεραπεία;
 

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα.Εχτές έκανα μηχανογραφικό Τελευταία στιγμή Γιατί είχα κολλήσει.. Πιο συγκεκριμένα εχω επιλέξει οικονομικό σσας, αξιωματικών πυροσβεστικη, σχολη πυροσβεστων, ΔΕΤ, οικονομικής επιστήμης οπα, ΔΕΟΣ, χρηματοοικονομικής και τραπεζικής διοικητικής και ΛΟΧΡΗ.. Έχω βγάλει 16901 μόρια ..Οικονομικό σσας παρακαλάω να πιασω ακόμα και αν έχει πολλά μόρια Έβαλα πρώτα αξιωματικών πυροσβεστικης παρόλο που έχει και αυτό πολλα και μετά πυροσβεστικη που πάλι πρέπει να πέσει για να πιάσω. Όπως και το ΔΕΤ. Εδώ αρχίζει το πρόβλημα. Σήμερα είδα ότι έχω την δυνατότητα να διαγράψω σχολές. Λέτε να διαγράψω την οικονομικης επιστημης ώστε να πιάσω ΔΕΟΣ , να τις διαγράψω και τις 2 για να πιάσω χρηματοοικονομικής και τραπεζικής διοικητικής ή να διαγράψω και τις 3 για να πιάσω ΛΟΧΡΗ. .εμέναουσιαστικά με ενδιαφέρουν τα χρηματοοικονομικά και ανμπορώ να σχεδιάζω για το που θέλω να εργαστώ θα πω σε εταιρία χρηματιστική ή επενδυτική Τράπεζα ή κάτι τέτοιο...τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω και ποια θεωρείτε ως καλύτερη σχολή


ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΑΠΑΒΤΗΣΤΕ ΓΡΉΓΟΡΑ.. Αύριο στις 15:00 λήγει η προθεσμία.
 

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ας σε ενδιαφερουν τα χρηματοοικονομικα τοτε ΛΟΧΡΗ ειναι η καλυτερη σου επιλογη
 

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Με μπερδεύει πολύ το ΔΕΤ.Θα έχω ζήτηση; Ή οχι Γιατί είναι πολύ Γενικό ?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ας σε ενδιαφερουν τα χρηματοοικονομικα τοτε ΛΟΧΡΗ ειναι η καλυτερη σου επιλογη

Άρα με συμβουλευεις να διαγράψω όλες τις άλλες σχολές που πιάνω για να πιάσω το ΛΟΧΡΗ που είναι η τελευταία που έβαλα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Έχω διαβάσει και άλλες συζητήσεις και σε μια έλεγε μακριά από ΔΕΤ Γιατί διδάσκεται λίγο από όλα και ουσιαστικά δεν είσαι κάτι


Ποσά μόρια έβγαλες;Στο μηχανογραφικό τι σχολές έβαλες;
 

NIKwolfie

Νεοφερμένος

Ο NIKwolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εσυ τι θέλεις;Τι θες να ακολουθήσεις;
Όπως είπα προτιμώ να δουλέψω σε εταιρία. Η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδθαφερει να γίνω ΛΟΓΙΣΤΉΣ. Επισης έχω ακούσει ότι είναι καλύτερα να σπουδάσεις κάτι Γενικό ( που στην προκειμένη περίπτωση είναι το οικονομικής επιστήμης ) και μετά εξειδικεύεται με μεταπτυχιακό. Το ΔΈΟΣ είναι <<ίδιο >>με το οικονομικής επιστήμης αλλα με διεθνή χαρακτήρα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top