Γνώμη για σπουδές στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο

brijs

Νεοφερμένος

Η brijs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ξερει κανεις τα διδακτρα γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω για μητροπολιτικό στο τμητα της λογοθεραπείας.
 

SF62

Νεοφερμένος

Ο SF62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γνωρίζει κάποιος εάν το τμήμα μαιευτικής του Μητροπολιτικού κολλεγίου αξίζει ή εάν έχει να προτείνει κάτι άλλο καλύτερο στην ιδιωτική εκπαίδευση;
Θα ήμουν υπόχρεος .

Ξερει κανεις τα διδακτρα γιατι ενδιαφέρομαι κι εγω για μητροπολιτικό στο τμητα της λογοθεραπείας.
aprox.5800
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Έχω τελειώσει και εγώ μαιευτικη στο ιεκ ακμη βέβαια αλλά πραγματικά δεν αξίζει στο λέω ειλικρινά!Για αυτό το λόγο μάλιστα έδωσα ξανά πανελληνιες φετος

Γνωρίζει κάποιος εάν το τμήμα μαιευτικής του Μητροπολιτικού κολλεγίου αξίζει ή εάν έχει να προτείνει κάτι άλλο καλύτερο στην ιδιωτική εκπαίδευση;
Θα ήμουν υπόχρεος .


aprox.5800

Έχω τελειώσει και εγώ μαιευτικη στο ιεκ ακμη βέβαια αλλά πραγματικά δεν αξίζει στο λέω ειλικρινά!Για αυτό το λόγο μάλιστα δώσε ξανά πανελληνιες φετος
 

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω αν οι σπουδές σε αυτο το κολλέγιο παρέχουν τις απαραίτητες γνώσεις και πως αντιμετωπίζεται στην αναζήτησή εργασίας ενας πτυχιούχος...καθώς θα με ενδιέφερε να φοιτήσω εκει αφου δεν κατάφερα να πιάσω τα μόρια που ηθελα!
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω αν οι σπουδές σε αυτο το κολλέγιο παρέχουν τις απαραίτητες γνώσεις και πως αντιμετωπίζεται στην αναζήτησή εργασίας ενας πτυχιούχος...καθώς θα με ενδιέφερε να φοιτήσω εκει αφου δεν κατάφερα να πιάσω τα μόρια που ηθελα!

Ως Απόφοιτη από αυτό το κολλέγιο θα σου έλεγα να ξαναδώσεις πανελληνιες...δεν θα είναι καθόλου εύκολο να βρεις δουλειά καθώς θα αντιμετωπίζεσαι πάντα ως κάτι κατώτερο από τους άλλους...και εγώ το ίδιο έκανα...ξαναεδωσα φετος
 

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τι σπούδασες εκει;; Δεν ισχυει δηλαδη οτι μπορεις να φύγεις στο εξωτερικό και να βρεις πολυ εύκολα δουλεια;
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βοηθός μαιευτικης νοσηλευτικής...είναι όλα ψέμματα στις σχολες αυτές σε αντιμετωπίζουν σαν χρήμα και μόνο...εχω πολυ ασχημη εμπειρια..απογοητευτικά πάρα πολύ και για αυτο αποφάσισα να ξαναδωσω μετά από 6 χρονια
 

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γνωρίζεις αν ισχυει το ίδιο και για τις σπουδές στην Κύπρο;
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα σου έλεγα να ψάξεις ένα καλύτερο κολλέγιο. Πχ. το Mediterranean έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό, και όσοι φίλοι μου πήγαν εκεί βρήκαν δουλειά πάνω στο αντικείμενο που σπούδασαν.

Το Μητροπολιτικό δεν είναι καθόλου καλό, το πιο ξεφτίλα κολλέγιο είναι...

Ψάξε και βρες κάτι καλύτερο από αυτό.
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
To mediterranean college ειναι πιο σοβαρο κολλέγιο δηλαδη;
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
To mediterranean college ειναι πιο σοβαρο κολλέγιο δηλαδη;


Πολύ καλύτερο πάντως από το Μητροπολιτικό.
Αν σκοπεύεις να μην δώσεις δεύτερη χρονιά, άρχισε να ψάχνεις από τώρα όλα τα κολέγια. (Με ποιο πανεπιστήμιο συνεργάζονται, τι μαθήματα έχουν κλπ..)
 

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι δεν νομιζω πως θελω να ξαναδωσω για να περασω φυσικοθεραπεία ή αισθητική που εξαρχής ηθελα! Δεν θελω να ξαναπεράσω όλο αυτο μονο για 15.500 μόρια και επίσης νομιζω πως δεν θα το αντέξω ψυχολογικά και μετα απο καποια στιγμη θα τα παρατήσω οποτε ίσως αυτη η χρονια παει χαμένη
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αλλα αν θελω να φυγω στο εξωτερικό δεν ειναι πολυ καλυτερο το αγγλικό πτυχίο παρα το ελληνικό;

Επίσης για Κύπρο γνωρίζετε κατι;
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αλλα αν θελω να φυγω στο εξωτερικό δεν ειναι πολυ καλυτερο το αγγλικό πτυχίο παρα το ελληνικό;

Επίσης για Κύπρο γνωρίζετε κατι;
Κοίτα τα πτυχία των κολλεγίων και ιεκ δεν έχουν καμία σχέση με των πανεπιστημιων...διότι δεν είναι πτυχιο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης αλλά μεταδευτεροβαθμιας δηλαδή σαν να κάνεις μια τάξη μετά την Τρίτη λυκειου....επομένως αν πας στο εξωτερικό δεν κοιτάνε αν το πτυχίο σου είναι αγγλικό η ελληνικό αλλά τι λογής πτυχιο είναι...σαφώς αν έχουν να διαλέξουν ανάμεσα σε μια πτυχιουχο Κολλεγίου και πανεπιστημίου είναι προφανές ότι θα διαλέξουν αυτή του Πανεπιστημίου
 

Ioanna20

Νεοφερμένος

Η Ioanna20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτα που λες αλλα μετα την φοίτηση σε αυτα τα κολλέγιο το πτυχίο που περνεις δεν ειναι απο αγγλικό δημόσιο πανεπιστήμιο;
 

Ευα24

Νεοφερμένος

Η Ευα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτα που λες αλλα μετα την φοίτηση σε αυτα τα κολλέγιο το πτυχίο που περνεις δεν ειναι απο αγγλικό δημόσιο πανεπιστήμιο;

Καμία σχέση ετσι σου λένε για να προσελκύσουν όσο περισσοτερα παιδιά...στην πορεία φαίνεται ότι όλα αυτά που έχουν πει απέχουν από την πραγματικότητα τα λέω εκ πειρας
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top