B2 Goethe Institut

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εεεεεεεεεεεεεεεε?????????τι να κανεις??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κι εγώ μάλλον μετά το Β2 θα το σταματήσω...αλλά οι γονείς μου θέλουν να πάω έως το Groses Sprachdiplom. :mad:

Αν είχαν ιδέα τι εστί Grosses Sprachdiplom....
Μήπως νομίζουν ότι σαν επίπεδο είναι σαν το Proficiency των Αγγλικών;;;;; :lol::lol::lol:

Πες τους ότι μπροστά στο Grosses Sprachdiplom το Proficiency είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ....:iagree:

(Βέβαια δεν είναι κακό να φτάσεις μέχρι εκεί, αλλά να ξέρεις ότι θέλει ΠΟΛΥ στρώσιμο στο διάβασμα γιατί είναι πάαααρα πολύ ανεβασμένου επιπέδου πτυχίο...Καμία σχέση με το Proficiency των Αγγλικών κι ας θεωρούνται και τα δυο C2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δίνω κι εγώ το Μάιο Β2. Δε νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο. Με τόση προετοιμασία που έχω κάνει, θα το πάρω το πτυχίο και μάλλον με καλό βαθμό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
καλο βαθμο στα γερμανικα...ουαου...παντα στο 15-16 ημουν...ολα τα πτυχια(εκτος του Α2 τα ειχα με 4.5 βαθμους-και λιγοτερο :P)πανω απο τη βαση!!:P:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Ε αργούν λιγάκι συνήθως...Αν δεις όμως ότι το παρακάνουν με την αργοπορία, πάρε ένα τηλέφωνο στο Γκαίτε να σου πουν τι παίζει.


Ο.Κ.!Ευχαριστώ πολύ!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Ποιοι κανετε φετος Β2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγώ έδωσα τώρα το Σεπτέμβριο...Περιμένω τα αποτελέσματα. Στις 13 Οκτωβρίου βγαίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosD

Νεοφερμένος

Ο nikosD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν έχει τύχει να διδάξω το συγκεκριμένο βιβλίο, αλλά μια συνάδελφος που το έχει κανει μου είπε ότι είναι οκ.
Απλά μην αγχώνεσαι. Το θέμα είναι να έχεις όρεξη για διάβασμα και να προσέχεις στο μάθημα. :iagree:


xaxaa:lol: Ειμαι φοιτητης και επι πτυχιο ... απλα μου κανει εντυπωση το λεξιλογιο τους ρε γαμωτο ειναι πολυυυυυυυυυ ακυροοο ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εγω τιν Γεναρη δινω Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!!!!!:)
Εγώ θα δώσω Β2 του χρόνου. Ελπίζω να το πάρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!!!!!:)
Εγώ θα δώσω Β2 του χρόνου. Ελπίζω να το πάρω....
οταν λες του χρονου; εγω δινω Β2 την ανοιξη του '10... εσυ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγω παιδια δινω 6 του μηνος β2.Απο τα τεστ που κανω ειμαι στο οριο του gut δηλαδη πιανω γυρω στο 82-82.Αντε να δουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εδωσε κανενας αλλος για Β2 εχθες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elissavet21

Νεοφερμένος

Η elissavet21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εδωσε κανενας αλλος για Β2 εχθες?

Ναι, ειχα δώσει κι εγώ στις 06/09 :D ....Θεσσαλονίκη έδινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Παιδια δινω το Μαιο και εχω τρελο αγχος!!! Ειχα παρει το Β1 οταν ημουν δευτερα γυμνασιου! Δυστυχως μετα το αφησα το θεμα κ αρχισα ξανα περυσι οταν μπηκα στην σχολη για το Β2! Και η δικη μου καθηγητρια λεει οτι εχετε πει ηδη.Οτι δλδ ειναι ενα πτυχιο με πολλες απαιτησεις και δεν νμζω να αντιστοιχει ουτε στο μικρο δαχτυλακι του lower:P. Ενω με τα γραπτα δεν εχω θεμα με αγχωνουν παρα πολυ τα προφορικα,νμζω οτι θα μπω και δεν θα ξερω τι να πω!Ηθελα να ρωτησω κατι.Το λεξιλογιο γενικοτερα πως το μαθαινετε?Εγω σημειωνω τις λεξεις και προσπαθω μετα να τις θυμαμαι οταν θα τις ξαναδω σε καποιο κειμενο.Δεν μου αρεσει πολυ να καθομαι να τις μαθαινω. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_96

Νεοφερμένος

Ο giannis_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Λοιπόν, τον Ιούνιο του 2011 έδωσα Goethe Zertifikat B1 και το πήρα με 288.5/300. Τώρα τον Νοέμβρη, 2011 έδωσα το Κρατικό και πήρα το Β2 με 172/200 . Πιστεύετε ότι με κατάλληλη προετοιμασία μπορώ να δώσω Goethe B2, τον Σεπτέμβρη, 2012 και να τα καταφέρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leni.student

Νεοφερμένος

Η leni.student αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπόν, τον Ιούνιο του 2011 έδωσα Goethe Zertifikat B1 και το πήρα με 288.5/300. Τώρα τον Νοέμβρη, 2011 έδωσα το Κρατικό και πήρα το Β2 με 172/200 . Πιστεύετε ότι με κατάλληλη προετοιμασία μπορώ να δώσω Goethe B2, τον Σεπτέμβρη, 2012 και να τα καταφέρω;

Φυσικα υπαρχουν πολλες πιθανοτητες!Μονο να μην μπεις στην σκεψη οτι αφου πηρα το κρατικο θα παρω και το Goethe,μπορει και στο κρατικο να εκανες μια αξιολογη προσπαθεια και να τα καταφερες καταπληκτικα αλλα δεν συγκρινεται με το Goethe,στο λεω απο προσωπικη εμπειρια.Εδωσα το Β2 Goethe τον Φεβρουαριο και τα θεματα ηταν πανδυσκολα,ολοι ηταν εξαλοι!Πρεπει να υπαρχει η καταλληλη προετοιμασια!Βεβαια ειναι πολυ θετικο το οτι το Β1 το πηρες με 288,5/300!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CLONOA

Νεοφερμένος

Ο CLONOA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σήμερα έδινε η πρώτη φουρνιά...
Εξεταζόταν κανείς; και ξέρετε αν θα δημοσιευθούν θέματα και απαντήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πόσοι από εσάς δώσατε Β2 τη συγκεκριμένη ημερομηνία; Πώς σας φάνηκαν; Εμένα το ακουστικό με προβλημάτισε λίγο :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα +μ' έκοψαν στα γραπτά αδίκως+να φανταστείς μεγάλωσα+στη Γερμανία μέχρι τα 12 μου..παίζονται βρώμικα παιχνίδια εκεί φίλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top